Çanak Anten Seti Fiyatları

Çanak Anten Seti Fiyatları

Çanak anten seti fiyatları set içerisinde bulunan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Kablo uzunluğu, içerisinde bulunan uydu alıcısı ve diğer tüm parçalar fiyatı etkiler. Fiyatları çok geniş bir yelpazede bulunan bu setler alınırken set içeriğine çok dikkat edilmelidir. Set içerisinde ana parçaların olduğundan emin olunmalıdır. Son zamanlarda satışa sunulan çanak anten setleri yanında kurulum setleri de satılmakta. Eğer satın aldığınız çanak anten fiyatları içerisinde montaj ve kurulumu da barındırmıyorsa bu kurulum setlerinden de almanız gerekecektir.

Ayrıca çanak anten seti içerisinde bulunan LNB aletinin çıkış sayısı da oldukça önemli. Aynı evde iki farklı televizyonda kullanmak üzere bir çanak anten seti satın alacaksanız içerisinde bulunan LNB’nin 2 çıkışlı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Uydu alıcısının HD kaliteyi destekleyip desteklememesi de fiyatı etkiler. İsteklerinize göre bu özelliği de göz önünde bulundurmalısınız.

Çanak Anten Seti Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Çanak anten seti fiyatları birçok parametreye bağlıdır. Çanak anten setleri içerisinde genel olarak 15-20 civarında parça bulunmaktadır. Bu parça sayısının artıp azalmasına göre fiyat değişebilir. Çanak anten setini etkileyen bir diğer faktör de içerisinde bulunan uydu kablosunun uzunluğudur. Çok iyi bir fiyattan çanak anten seti bulduğunuzda ilk bakmanız gereken nokta uydu kablosu uzunluğudur. Çünkü set içerisinde işinize yaramayacak kadar kısa bir kablo bulunduruyorsa yeni kablo almanız gerekecek, uygun fiyattan bulduğunuzu düşündüğünüz çanak anten setiniz çok daha pahalı bir fiyata gelecektir.

Set ihtiyaçları olmayan veya çoklu ihtiyaçları duyan bina yönetimleri de tek bir kombine çanak anten sistemleri ile sorunlu hali çözüme kavuşturmaları artık çok kolaydır. Çünkü firmamız merkezi uydu sistemleri ile hem dairelere mali açıdan avantajlarından sizlere daha cazip hale getirdiğinden sizlere en uygun maliyeti sunmaktadır.

1 kilo elmaya 10 tl verip yarısını çöpe atmaktansa 1 kilo elmaya 15 tl verip hem kaliteli elma hem de sağlam elma alma misali gibi kaliteli uyduculuk hizmeti için uygun maliyetlerle hizmet veren firmamızı kesinlikle aramanız gerektiğini unutmayınız.

Çok afedersiniz de biz buna merkezi anten sistemi kurmak demek sizleri her yıl kendini yenileyen çanak anten tamiri maliyetlerinden kurtarmak, çok çok az paralarla sizlere binlerce kanal keyfi sunacak bir sistem sunmaktayız. Üstelik bunu da tek bir firma merkezimiz elemanları ile profesyonelce yapmaktayız.

Bir çok çanak anten markası piyasada mevcut olmakla birlikte firma yetkililerimizin vizyonel bakışı açısıyla firmamızda müşterilerimizin ihtiyacı ne ise o konuda size sadece maliyeti masrafınızı sunuyoruz. Masrafınızı sadece ihtiyaç duyduklarınıza yaptığımızdan dolayı firma polikası gereği sizleri KAZIKLAMADAN SADECE SORUNUNUZU ÇÖZÜYORUZ. Cebinizi düşünen en iyi uydu firması ile çalışmak için daha ne bekliyorsunuz. Sonuç olarak firmamız en ucuz uydu anten televizyon servisi firmasıdır

Televizyonu Duvara Montajlama İşlemi

TV Duvara Montaj Nasıl Yapılır?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüplü televizyonlar yerini LCD televizyonlara bırakmaya başladı. Görüntü ve ses kalitesi olarak adeta bu alanda çığır açan LCD televizyonlar, ince olması ve kapladığı alandan tasarruf etmesi nedeni ile en çok tercih edilen televizyonlar haline geldi. Bu televizyonları artık her evde görmek mümkün hale gelmeye başlamıştır.

Durum böyle olunca kendi kendinize TV duvara montaj nasıl yapılır sorusunu mutlaka sormuşsunuzdur. Bu yazımızda bu sorunuzun cevabına yer verdik. İnsanların bu televizyonları duvara montajlaması oda da yer kaplamasını istemedikleri içindir. Bu televizyonları duvara montajlayarak görünmez kazalarında önüne geçmiş olursunuz. Peki bu televizyonlar duvara nasıl montajlanır?

Televizyonu Duvara Montajlama İşlemi

TV duvara montaj nasıl yapılır ilk olarak aldığınız televizyonun ölçülerine göre odada bir yer belirlemelisiniz. Belirleyeceğiniz yer çok önemlidir. İlk olarak gerekli ekipmanları tam olarak hazır bulundurmalısınız. Televizyonu montajlayacağınız yerin ölçülerini almalısınız. Yerden yüksekliği, kapıya yakınlığı gibi ölçülerini alıp montajlanacak yeri belirlemelisiniz.

Televizyonun yanında gelen asma aparatlarını matkapla montajlayarak sağlamlık testi yapmalısınız. Montajlamadan önce duvarda herhangi bir elektrik, su ve doğal gaz hattı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Görünmez kazaların önüne geçmek için bu konuya çok dikkat etmelisiniz. Televizyonu bu aparata oturtarak sağlamlığını kontrol etmelisiniz. Televizyon ve uydu alıcısı kablolarını televizyonun arkasına yerleştirmelisiniz. TV duvara montaj nasıl yapılır işlemi bu kadardır. Bu konuda firmamızdan her türlü teknik desteği talep edebilirsiniz. Firmamız uzman kadrosu ile size en iyi hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Türksat Kurulum Frekansı

Türksat Kurulum Frekansı

Evet bugün Türksat kurulum frekansı konusuna değineceğiz. Uzaya gönderilen Türksat uyduları sayesinde uydu ve haberleşme alanında dev adımlar atılmıştır. Bu uydular sayesinde internet bağlantıları kurabilir, yerli, yabancı, yerel, ulusal kanalları ve radyoları dinleyip görüntüleyebilirsiniz.

Gerekli ekipmanlar ve araçlar sayesinde bu yayınları izleyebilirsiniz. Bu kurulumları ve ayarlamaları yapmadan önce yazımıza göz atarak bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Türksat 4A veyya Türksat 5A kurulumlarınız için doğru ustanın yanında olmak sizler için birer şans olduğunu unutmayın. Firma yetkililerimiz sizlere bu hususlarda profesyonel destek olmak adına cağrılarınızı beklemektedir.

Türksat’ın ilk uydusu olan Türksat 1A 1994 yılında fırlatılmış ve başarısız olunmuştur. Türksat 1B uydusu ise 1994 yılında başarı ile fırlatılmıştır. Daha sonra sırası ile Türksat 1C, Türksat 2A, Türksat 3A, Türksat 4A, Türksat 4B uyduları fırlatılmıştır.  Türksat 5A, Türksat 5B ve Türksat 6A uyduları ise yapım aşamasında olup ilerleyen yıllarda fırlatılacaktır.

Türksat Kurulum Frekansı İşlemi

Türksat kurulum frekansı işleminden önceuydu alıcısı ve alış anteni ayarlarını tam olarak yapmanız gerekmektedir. Bu konuda gerekli desteği firmamız sizlere sunmaktadır. Uydu alıcısı ve alış anteninin kurulumu ve ince ayarlamaları yapıldıktan sonra kumandadan menü tuşuna basıp kanal arama kısmına gelerek 12380 V, SR: 27500, FEC: ¾ değerlerini girip kanal taramasını yaparak kanal listesini uydu alıcısına kaydedebilirsiniz.

Yeni uydu güncellemeleri geldikçe bu girilen değerlerde güncellenmektedir. Manuel kanal eklemek için istediğiniz kanalın frekanslarını girip TP arama yaparak kaydedebilirsiniz. İstediğiniz kanalı silip, taşıyıp güncelleyebilir ve Türksat kurulum frekansı işlemini bitirebilirsiniz.Eğer istediğiniz verime ulaşamadığınız zaman alanında uzman olan teknik ekibimiz size kaliteli hizmet sunmayı hedeflemektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız kaliteli hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Turksat güncellemelerinde merkezi uydu santralinizi firmamız tarafından güncelleme ve ayarlarını yaptırmak için randevu talep etmeyi unutmayın. Yaşanan yoğunluktan ötürü siz değerli müşterilerimize önceden randevu alması gerektiğini unutmayın.

Çanaksız Uydu Anten Sistemi

ÇANAKSIZ UYDU ANTENİ

Televizyon izlemek için çanak anten her zaman için şart değildir. Evinizde, ofisinizde kullanabileceğiniz bu uydular sayesinde çanak antene gerek kalmadan internet üzerinden televizyon seyredebilirsiniz. Çanaksız uydu anteni sayesinde çanağa gerek kalmadan televizyon izleyebilirsiniz. Teknik34 olarak müşterilerimize televizyon ile ilgili her türlü hizmeti sağlamaktayız.

İnternet üzerinden televizyon izleyebileceğiniz bu ilginç uyduyu müşterilerimize sunmaktayız. Müşterilerimiz bu uyduyu kullanarak çanak antene gerek kalmadan, internet üzerinden televizyon seyredebilirler. Bu uydu alıcısı sayesinde kablo kirliliğinden de kurtulabilirsiniz. Uydudan çanak antene doğru giden kablo artık eskide kalmıştır. Bu cihaz sayesinde çanaksız uydu anteni sistemini müşterilerimize sunmaktayız. Evinizin içinde sizi rahatsız eden çanak anten kablosundan artık kurtulabilirsiniz.

Çanaksız Uydu Sistemi

Çanaksız uydu sistemi sayesinde bütün kanallardan faydalanabilirsiniz. Ülkemizdeki ve dünyamızdaki bütün ulusal ve yerel kanallardan faydalanmanızı sağlayan bu sistemden, Teknik34 farklı ile faydalanabilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız ürünü bizzat kendileri gelip kurmakta ve size her konuda yardımcı olmaktadır. Sizde evinizde kablo kirliliğinden kurtulmak istiyorsanız evinize bu sistemi kurdurabilirsiniz. Teknik34 çanaksız uydu anteni sisteminde son derece deneyimlidir ve bu sistemi daha önce birçok kez evlere kurmuştur.

Siz de bu yeni teknolojiden faydalanmak için hafta içi ya da hafta sonu saat 07:00 ve 23:00 saatleri arasında müşteri hizmetlerimizi arayıp detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden bilgi aldıktan sonra sistemi kurdurmak isterseniz sizin istediğiniz gün ve saatte ekip arkadaşlarımız evinize ücretsiz kurulum için gelecektir.

Küçük Uydu Anteni Nasıl Kullanılır?

KÜÇÜK UYDU ANTENİ

Küçük uydu anteni kullanacaksanız şunu belirtmeliyiz ki küçük uydu antenleri tamamen yokluk durumlarında kullanılmalıdır. Yani aslında şöyle söylemeliyiz ki küçük uydu antenleri daha çok seyahat sırasında kullanılan aletlerdendir. Seyahat seven biriyseniz küçük bir televizyon alıp yanında küçük uydu anteni de alarak televizyon izleme imkanına sahip olursunuz.

Bu sistem daha çok karavanlarda kullanılmaktadır. Küçük uydu anteni de kalitesine göre ayrıldığı için pahalı olanları normal uydu antenlerinden bile pahalıdır diyebiliriz. Küçük uydu antenlerinin pahalı olanları daha çok vip araçlarda kullanılmaktadır. Küçük uydu anteni sahibi araçlar yolculuk esnasında televizyon izlemenize olanak tanımaktadır.

Küçük Uydu Anteni Nasıl Kullanılır?

Küçük uydu antenleri kullanım olarak aynı televizyonlardaki gibidir. Televizyonunuzu nasıl kontrol ediyorsanız küçük uydu antenlerine bağlı televizyonu da aynı şekilde kullanabilirsiniz. Kullanım olarak ikisi de birbirinin aynıdır. Teknik34 ekibi olarak araçlarınızda televizyon izlemek istiyorsanız gerekli ekipmanları sağlamaktayız. Ayrıca kurulum işlemi için de arabanızda profesyonel bir görüntü istiyorsanız bunu da sağlayabiliriz. Teknik34 ekibi olarak karavanlarda küçük uydu anteni kurulumunu birçok kez yaptık.

Küçük antenler için ihtiyaçlarınız çoğaldığında hemen firmamızı arayarak sizlerin sorunlarına çözüm sunarız.

Bu işlem için elbette arabanızda bir televizyon olması gerekmektedir. Televizyonunuz olmadan küçük uydu anteni bir işe yaramamaktadır. Vip araçların gözdesi olan bu sistem senelerdir ülkemizde yer almaktadır. Teknik34 ekibimizde bu işi neredeyse kurulduğu günden beri yapmaktadır. Ayrıca Teknik34 olarak size yolculuğunuz sırasında da telefon üzerinden destek sağlayabiliriz.

Merkezi Uydu Sistemi

Merkezi Uydu Sistemi

Apartmanlarda kullanılan merkezi kalorifer sistemleri nasıl her yönden avantaj sağlıyorsa merkezi uydu sistemi tıpkı kalorifer sistemleri gibi fiyat, kurulum kolaylığı, tamir ve bakım kolaylığı gibi kolaylıklar sağlamaktadır. Sistemler satıcı kurumlar tarafında çeşitli paketler şeklinde satışa sunulur. Eğer alınacak sistemden memnun olunmazsa istenen çanak markası, istenen kablo makası ve özellikleri istenebilir. Ayrıca apartmana getirilecek uydu yayınları bile seçilebildiğinden tek işlemde normalde ayrı ayrı yapılacak işlemler tamamlanabilir.

Merkezi sisteme katılan dairelerin sahip olması gereken tek şey birer uydu alıcısıdır. Sistem merkezinden evlerine kadar gelen uydu kablosunu uydu alıcılarına ve uydu alıcısını da televizyonlarına bağlayarak uydu yayınlarını izlemeye başlayabilirler. Merkezi uydu sistemi çok çeşitli özelliklere sahip olabileceğinden çok farklı fiyatlara sahiptirler.

Merkezi Uydu Sistemi Fiyatları

Merkezi sistemlerin fiyatları elbette bireysel alınan sistemlere göre daha ekonomiktir. Daire sayısı, çanak markası, çanak sayısı, istenen uydu sayısı, uydu kablosu markası ve uydu kablosu uzunluğu gibi birçok değişkene bağlı olduğundan farklı sistemler için çok uçuk farklar olması normaldir.

10 daireli bir apartman için 1000 TL gibi bir ücret ödenmesi gerekirken, 50 dairelik bir apartman için 3500 TL yeterlidir. Buradan da anlaşılacağı üzere sisteme ne kadar fazla daire dahil olursa daire başına ödenmesi gereken pay azalmaktadır. İşte bu yüzden eğer apartmanınızda merkezi uydu sistemi kurulması durumu varsa dahil olmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

Merkezi Çanak Anten Sistemi

Merkezi Çanak Anten Sistemi

Merkezi uydu sisteminin bir elemanı olan merkezi çanak sistemi tek bir çanak anten davraışında bulunan ancak birçok yapının alıcısı görevini üstelen çanak antenlerdir. Merkezi olarak kullanılan antenlerin bildiğimiz çanak anten ile pek bir farkı bulunmamaktadır. Ancak işlevi tek bir çanak antenin işlevinden kat be kat üstündür.

Bu bağlamda merkezi çanak sistemi üzerinden birçok yardımcı eleman bulunmakta olup, bu elemanlar çanak anten bağlantıları ile dairelere yayın gönderilmesini sağlamaktadır. Merkezi anak anten çoğunlukla Türksat 4A uydusu le paralel çalışmakta olup, istendiği taktirde diğer uydu alternatifler ile de çalışabilmektedir. Merkezi çanak anten tarafından yayının sağlanması için kablolar yardımı ile dairelere ulaşılmaktadır. Bu kablolar, yayın verilecek daireler mümkün olan en kısa yoldan ve yine mümkün olan en gizli yoldan ulaşmaktadır. Bu nedenle merkezi çanak anten yardımcı elemanları yapının  alt yapısı ile uyumlu şekilde döşenmektedir.

Merkezi Çanak Anten Sistemi Nasıl Döşenir?

Merkezi çanak anten sistemi döşenmesinde en uygun seçim yapılmakta olup, yapı sahipleri kararınca tespit edilen yere merkezi çanak sistemi kurulumu gerçekleşmektedir. Bu mekanda istisnai bir durum olmadığı sürece bina çatısı olmaktadır. bu bağlamda yapılan işlemlerden biri de bir adet güvenlik kamerasını bina çatsına, bir adet güvenlik kamerasını ise kontrol edilebilecek ve korunacak bir yere monte edilmektedir. Bu sayede kamera ile gerektiğinde kontrol işlemi sağlanmaktadır. Süreci detaylı inceleyen müşterilerimiz bireysel uıydu sistemindense merkezi uydu sistemini tercih etmeleri çok mantıklı gelecektir. Bu yüzden sizlerde 2017 merkezi çanak anten kurulumu için başvuracağınız nokta olan teknik34 sizlere göre.

Uydu Santral Kurulumu

Uydu Santral Kurulumu

Merkezi sistemlerin temel kullanım amacı tüm kullanıcıları tek bir merkeze yönlendirmektir. Hepsinin toplandığı bu merkezi sistemlere santral da denilmektedir. Uydu santral kurulumu yapılırken hangi sistemin kullanılacağı önemlidir. Merkezi uydu sistemleri yani diğer ismi ile uydu santral sistemleri genel oalrak iki çeşittir. Birincisi headent sistemi, ikincisi ise receiver ile kullanılan sistemdir. Her iki sistemin kendine özgü avantajları ve dezavantajları olmak ile birlikte kullanım alanları da farklıdır.

Headent Uydu Santral Sistemi Nedir?

Uydu santral sistemlerinden olan headent merkezi sistemler genellikle oteller ve siteler gibi çok fazla sayıda kullanıcının olduğu yerlerde kullanılırlar. Çünkü burada büyük bir merkezden bahsedilir. Uydu santral kurulumu headent sistem ile gerçekleştirilmesi durumunda santral, kanalların alınacağı uyduya yönlendirilmiş çanaklardadır. Bu sitemin kullanılması ile birlikte 45 kanal, kullanıcıları tarafından belirlenir. Ve belirlenen bu kanallar doğrultusunda kurulum işlemi gerçekleştirilebilir. Bu yöntem ile birlikte uydu yayınları, tek bir kablo kullanımı ile tüm kullanıcılara ulaştırılabilmektedir.

Santral sistemleri ile bireysel çanak anten kurdurmaktansa daha uygun fiyatlara santral sistemi kurdurarak daha ucuza mal edin.

Sonucunda ise tek bir evde birden fazla TV izlenebilmesi mümkün hale gelir. Ancak her bir kanal için bir receiver (uydu alıcısı) kullanılmalıdır. Örneğin 45 kanal için 45 adet uydu alıcısı temin edilmelidir. Gerekli aparatların, cihazların ve donanımların temin edilmesi ile birlikte uydu santral kurulumu işlemlerine başlanabilir. Bu sistem diğerlerine nazaran pahalı olsa da kurulum sonrasında aynı kablo ile istenen sayıdaki aboneye yayın gönderilebilmektedir.

Uydu alıcısı ne kadar iyi olursa olsun veya televizyonunuz ne kadar kaliteli veya 4k gibi özelliklere sahip olursa olsun eğer bu sistemin birer dişlisi olan çanak anten, lnb, uydu kablosu gibi enstrümanlar dandik veya kalitesiz ise bu dişli dönmeyecektir. Yani siz değerli müşterilerimiz de televizyonlarından istedikleri kalitede verim alamayacaklardır. İşte merkezi uydu santral sistemleri de tam olarak bunu ifade etmektedir. Eğer sizler iyi bir uydu santralci ile çalışmayıp dandik bir uyducu ile anlaşırsanız bu işin sonunda sizler zarar edeceksinizdir.

Unutulmamalıdır ki kötü doktor kişiyi canından ettiği gibi dandik uyducu da sizleri hem televizyon keyfinizden hem de merkezi uydu sisteminizden eder.

Eğer merkezi santral sistemlerini de tercih ederken kaliteli olanlarından tercih ederseniz hem binlerce kanala ulaşabilir dilediğiniz futbol maçını şifresiz, dilerseniz bir çok diziyi, sinema filmini merkezi uydu santral sistemleriyle kolayca sahip olabilirsiniz. Bunun için çok fazla bir şey yapmanıza üstelik gerek kalmaksızın sadece firma yetkililerimizi arayarak bu sistemlere sahip olabilirsiniz.

Yumatu Uydu Kurulumu

Yumatu Uydu Kurulumu

Uydu sistemleri denildiğinde ilk akla gelen isimler Yumatu, Next & Next Star, Sunny, Samsung, LG, Beko, Arçelik ve Vestel olarak bilinmektedir. Özellikle dünyaca bilinen ismi receiver yani uydu alıcısı cihazları ile de en çok tercih edilen isimlerden olan Yumatu, genellikle uyum sorunları ile en az karşılaşılan marka olması sebebiyle rağbet görmektedir. Uydu sistemlerinde Yumatu uydu kurulumu gerçekleştirilirken bir takım teknik bilgilere sahip olunması gerekmektedir. Çünkü Türksat 4A kanal ekleme, ayarlama ve frekans güncelleme gibi tüm işlemler için bazı bilgilerin biliniyor olması gerekir.

Yumatu Uydu Kurulumunda Gerekli olan Frekans Değerleri

Gerçekleştireceğiniz işlem Yumatu uydu kurulumu ise, Türksat otomatik arama frekans bilgilerini bilmeniz gerekir. Çünkü bu bilgiler kurulum esnasında sizlerden istenecektir. Frekans yazan yerine karşısında 11884 MHz, Polarizasyon Yazan yerin karşısına Dikey-V (Vertical), Sembol oranı (Symbol Rate) yazan yerin karşısına 2222 Ksymb FEC:3/4 değerleri girilir. Ayrıca yatay kurulum işlemlerinde de frekans yazan yerin karşısına 11747 MHz, Polarizasyon yazan yerin karşısına Yatay-H (Horizontal) ve son olarak sembol oranı (symbol rate) yazan yerin karşısına 27500 Ksymb FEC:5/6 bilgilerinin girilmiş olması gerekir

Belirtilen değerler ile Yumatu uydu kurulumu ve uydu alıcısı kurulum işlemiş gerçekleşmiş olacaktır. Bu işlemlerin gerçekleşmesi sonucu sistem otomatik frekans aramaya hazır bir hal alır. Böylelikle otomatik ayar modunun açık olması ile birlikte kanalların en net frekans aralığı sistem tarafından tespit edilerek sabitlenir.

Özet bir şekilde aşağıdaki ayarlama kısımlarını hızlıca yaparak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

YU-MA-TU Uydu Alıcısında Türksat 4A Uydusu Kanal-Frekans Ayarlama işlemi

  • İlk önce kumandanızdan menü tuşuna basarak kurulum kısmına giriniz.
  • Ardından kumandanızda bulunan SARI tuşa basın
  • Ekranınıza gelecek olan yeni sayfada da yeşil tuşa basınız.
  • Ardından TP Frekans kısmına daha önce notunu aldığınız izlemek istediğiniz kanalın frekansını giriniz
  • Şimdi sıra diğer ayarlara geldi. Sembol yazan kısma sembol değerini girerek sonraki adıma geçin.
  • Polariteye de H veya V mi onu girerek diğer kısımlara müdahele etmeyin.S
  • Son olarak ise yukarıdaki ayarlamaları net ve eksiksiz girdikten sonra KIRMIZI tuşa basarak ardından ok tuşuna basınız
  • Sonuç olarak yumatu uydu alıcısı kurulumu tamamlanmış olacaktır.
Yumatu Uydu Alıcısı Kurulumu
Yumatu Uydu Alıcısı Kurulumu

Yumatu Android Smart IPTV Full HD Mini Uydu Alıcısı olarak adlandırdığımız ip tv uydu alıcısı ile ilgili satış görüşmeleri içinde çekinmeden firmamızı aryabilirsiniz. Bu noktada sizlere ” uydu alıcısı ” kelimemize tıkladığınızda direkt gidebileceğiniz şekilde ayarlayarak çözüm sunuyoruz.

Başka bir ifade ile turksat 4a ayarlarını yu-ma-tu uydu alıcınıza düzgün bir şekilde ayarlayabilmek için aşağıdaki adımları sırası ile yerine getirmeniz gerekir ve sizlere ek olarak sunacağımız word dosyamız ile de görsele tıkladığınızda inecektir sizlere frekans ayarı için ip ucu olacaktır.

YU-MA-TU FREKANS AYARI İÇİN TIKLAYINIZ.

MANUEL YUMATU TURKSAT 4A KURULUM BASAMAKLARI

1. Menüden “Ana Menü / Kurulum” kısmına gel. (Uydu anten simgesi olan menüdür. Menü isimleri ekranın üst kısmında yazar.)
2. Buradan “Anten ayarları” kısmına gel ve onayla.
3. Türksat seçili olduğundan emin ol.
4. Mavi tuşa bas.
5. Polarizasyon : Her ikiside
6. Şebeke arama : Açık
7. Kanal tipi: Hepsi
8. Arama tipi : Kör tarama
9. Seçimlerini yapıp. Kumandadan “OK” tuşu ile onayla.

Hd Çanak Anten Tamiri

HD ÇANAK ANTEN TAMİRİ

Teknik34 servis ekibi olarak İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Birçok elektrik ve elektronik alet tamirinizin yanı sıra sizler için HD çanak anten tamiri de yapıyoruz. Televizyonunuz için seçeceğiniz çanak anten, HD çanak anten ve uydu alıcısı cihazlarınızda yaşadığınız her problemde size hizmet sunuyoruz.

Çanak anten, uydu platformlarına ulaşarak televizyonunuzda daha çok kanala ulaşmanızı sağlar. Eğer HD çanak anten kullanırsanız televizyonunuzda bulunan HD kanalları izleyebilirsiniz. Günümüzde bütün kanallar teker teker HD yayın yapmaya başlamıştır.

HD yayınlar ile gerçekliğe en yakın görüntüye ulaşabilirsiniz. Bu yüzden kullanıcılar HD çanak antenlerini tercih etmektedir. Teknik34 servis ailesi sizlere HD çanak anten kurulumu ve HD çanak anten tamiri konularında da en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

HD Çanak Anten Kullanımı

HD çanak anten kullandığınızda hem HD kanalları hem de normal kanalları izleyebilirsiniz. Bu şekilde çok daha fazla kanala ulaşabilirsiniz. Ayrıca çoklu çanak anten kullanırsanız birden fazla uydu platformuna ulaşarak çok daha fazla kanala ulaşmış olursunuz. Uydu cihazlarınızın kurulumu, montajı ve bilgi almak isteyeceğiniz diğer konular için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

Son teknoloji ile düzenlenmiş ve uydu konusunda ihtiyacınızın olacağı her cihazın bulunduğu araçlarımız ile servis elemanlarımız sorunlarınızı en kısa sürede çözecektir. HD çanak anten tamiri yaptırmak istiyorsanız firmamızı arayarak randevu alabilirsiniz. Randevu almak için çağrı merkezlerimizi arayarak bize ulaşabilirsiniz.

Hd cihazları istanbul içerisinde bizden en iyisine pek rastlamanız mümkün olmamaktadır. Çünkü uzun yıllardır sektörde olmamızdan dolayı sektörün bütün inceliklerini öğrenerek sizler için en iyisini sunmanın peşindeyiz. Gelin sizlerde uzun vadede kazançlı çıkmak amaçlı bizlere ulaşarak kazanın.