Uydu Alıcısı Başka Cihazlara Nasıl Bağlanır?

Uydu Alıcısı Başka Cihazlara Nasıl Bağlanır?

Uydu alıcısı bir bit televizyon setine bağlanabilir. Eğer televizyon skart donanıma sahip ise, uydu cihazı bir televizyon setine skart ile bağlanabilir. Buna ek olarak AV, UHF ya da S/Video jakları da kullanılabilir. Bunun yanında uydu alıcıları bir DVD sistemine de bağlanılabilir.

DVD’den gelen skart jakını uydu alıcısının gerisine takılarak bu sağlanabilir. Buna ek olarak AV, UHF ya da S/Video jakları da kullanılabilir.

Uydu Alıcıları Hangi Sistemlere Bağlanabilir?

Uydu alıcıları Hi-fi sistemlerine de bağlanılabilir. Uydu alıcısı üzerinde S/PIF, AUDİ L/R  jaklarına bağlanan bir RCA stereo kablosunu  Hi-fi sisteminin üstünde bulunana LINE, AUX, SPARE ya da bunlara ek olarak EXTRA giriş jaklarına bağlanıp bu hizmete erişim gerçekleştirebilir.

Uydu alıcısının dijital ses sistemine bağlanması ise S/PDF koaksiyel girişe sahip bir DAC’ın daha yüksek bir ses kalitesine eriştirilirip daha zevkli bir müzik keyfi yaşanılmasını sağlar. Uydu alıcısı Loop Through adlı cihaza da bağlanabilir. Eğer başka bir analog yada dijital uydu alıcısına sahipse kullanıcılar  aynı LBN’yi kullanmak istenilebilir.

LNB’yi loop through jakı üzerinden bağlanabilir.. Koaksiyel kablonun gereken ucunu uydu alıcısının üzerinde bulunan LNB girişine bağlanılmalıdır.  Burada LNB IN ibaresi  yazıyor olmalıdır.  Bu şekillerde uydu alıcısı farklı cihazlara takılabilir. Bu da alınan verimi ve keyfi kat v kat arttırabilir.