26 Daireli Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi uydu sistemleri, tek uydu ile birden çok dairenin farlı kanalları seyretmesini sağlar. Aynı zamanda istenilen kanallara rahat bir şekilde ulaşımı sağlar. Eğer TV keyfi yapmayı sevenlerdenseniz televizyonunuzda her kanalın olmasını istersiniz. Uydu sistemleri de bunu sağlamaktadır. Apartman ve site gibi yerlerde çanak anten sayısının fazla olmasından dolayı merkezi uydu sistemleri tercih edilmektedir.

26 daireli binalar için 26 daireli merkezi uydu sistemleri mevcuttur. Bina sakinleri anlaşarak uydu sistemini yaptırabilirler. Aynı zamanda her daireye bir merkezden çıkan sinyaller taşınırken farklı kanallar rahatlıkla izlenebilmektedir.

Çatı ve duvarlarda 26 tane çanak antenin olması görüntü kirliliğine neden olmaktadır. Aynı zamanda bu sayıda kablo olması son derece karışık ve kötü durmaya neden olur. Bunun engellenmesi için merkezi uydu sistemleri tercih edilmektedir. Hem de ücret açısından uygun olması dolayısıyla da tercih edilmektedir.

Merkezi Uydularda Kullanılan Malzemeler Nelerdir

Merkezi uydu sistemlerinde kullanılan malzemeler kaliteli olmaktadır. Aynı zamanda çok fazla yer kaplamayan malzemelerdir. Her malzemenin ayrı bir görevi vardır.

Çanak anten, uydudan gelen sinyalleri toplamaktadır. Daha sonrasında ise bunları Lnb’ye iletir. Santral Lnb gelen sinyalleri toplar ve sonrasında uydu santraline ulaşmasını sağlar.

Bu ulaşma kısmı TV uydu kablosu ile sağlanmaktadır. Uydu santralinde ise dairelerin sat prizlerine ayrı ayrı sinyallerin yollanması sağlanır. Böylelikle TV ekranlarına istenilen kanalın görüntüsü yansımaktadır.