Anten Ayarı Yaparken Dikkat Edilecekler

Anten Ayarı

Televizyonda bulunan kanalları izleyebilmek için anten, LNB ve uydu alıcısı kullanılmaktadır. Anten ayarı yapmak için bazı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz bu işlere hiç bulaşmayın. İşinizi bizim gibi profesyonel şekilde yapan firmalara yaptırabilirsiniz. Anten ayarı yaparken hiçbir yardımcı alete ihtiyaç duyulmamaktadır.

Anten Ayarı Yaparken Dikkat Edilecekler

Anten ayarı yaparken hiçbir ekipmana gerek olmadığı için oldukça basittir. Ancak bu işlemi yaparken bazı noktalara dikkat edilmesi gerektiğini unutulmamalıdır. Anten ayarına başlamadan önce televizyonundan en az sinyal kalitesine sahip kanalı açmalısınız. Daha sonra ise alış antenini sağ – sol ya da aşağı – yukarı olacak şekilde hareket ettirmelisiniz. Bu hareketleri yaparken en yüksek sinyal kalitesine ulaştığınızda anteni sabitleme işlemine geçebilirsiniz. Dikkat edilecek önemli hususlardan bir tanesi de bu işlemlere başlamadan önce uydunun o anki konumun kaybedilmemesi için kendiniz anlayacağınız şekilde o noktanın işaretlenmesidir. Bu işlemin yapılmasının nedeni eğer anten ayarı yapılamazsa antenin ilk durumdaki konumuna getirilmesi oldukça basit bir şekilde yapılabilir. Eğer hassas bir şekilde ayar yapmak istiyorsanız anteni çevrilecek yönlere doğru yavaş yavaş hareket ettirilmesi lazımdır. Ancak ben bu işleri yapamam diyorsanız sakın üzülmeyin. Çünkü profesyonel ekibimizle ve kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda anten ayarlarınızı kolayca yapabiliriz. Tek yapmanız gereken iletişim numaramızdan bize ulaşmaktır. Servisimiz her gün 07.00 ve 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Anten Ayarları

Gelişen teknolojiler ile antenler de yeniliklerin faydasını görmüştür. Ülkemizde kentsel bölgelerde fazla görülmese de kırsal bölgelerde eski tipte antenler bulunmaktadır. Bu antenlerin ayarları konusunda kullanan kişiler ne kadar zor olduğunu bilmektedir. Ancak yeni nesil antenlerin ayarlarını yapmak oldukça kolaydır. Anten ayarları işlemi çok hızlı ve kolay şekilde olmaktadır. Bu konuda bazı özel bilgilere sahip olduğunuz sürece anten ayarlarınızı kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Ancak yeterli donanıma sahip olmayan kişilerin bu işlemi yapmasını önermiyoruz. Çünkü anten ayarlarını yapayım derken televizyonda yayını olan kanallarının da sinyalini kaydedebilirsiniz.

Anten Ayar İşlemi

Anten ayarları işlemi bu konu hakkında detaylı bilgisi olmayan kişiler oldukça zorlanmaktadır. Örneğin Türkiye’de antenler güney yönündedir. Çünkü Türkiye’de uydu alıcılar sinyali Türksat uydusundan almaktadır. Ancak diğer uydularda bulunan kanalları izleyebilmek için anten ayarları işleminizi bu uydunun çekim yönüne doğru ayarlamalısınız. Türksat uydusu güneyde diye diğer uydularda bu yönde olacak bir şart yok. Çoğu kişi bu uydunun anten ayarlarını yapsa da diğer uyduların anten ayarlarını bilmemektedir. Bunun için anten ayarlarında profesyonel hizmet veren teknik servisleri arayarak yardım alabilirsiniz. Ayrıca Teknik34 elektrik ve elektronik servisi olarak İstanbul Avrupa yakasında bulunan servisimiz İstanbul’un tüm semtlerinde hizmet vermektedir.

Eğer siz de İstanbul’da yaşıyorsanız ve anten ayarları konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız gerek sitemizdeki canlı destek hattından gerekse reel olarak anten ayarlarınızı kolayca ve hızlı bir şekilde yapabiliriz. Bize ulaşmak için sitemizde bulunan iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.