Anten Kurulumu

Uydu Anten Kurulumu

Uydu sisteminin kullanılmasında en önemli olan faktör uydu anten kurulumu işleminin tam olarak gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Uydu anten kurulumu hem anten montajını içermekte hem frekanslarının ayarlanarak tam anlamı ile kurulumun sağlanmalıdır. Kurulumda en önemli aşama uydu alıcısı  cihazının kurulumunun  yapılmasıdır. Uydu anten kurulumu için ilk aşama anten montajının yapılmasıdır.

Uydu sisteminin ne tür olacağına karar verilerek anten montajı yapılmalı ve bu aşamanın tamamlanması ile kurulumun devam eden aşamalarına geçilmelidir.  Merkezi ya da bireysel uydu sistemine karar verilmesinden  sonra yetkili personel tarafından çanak antenin uygun konumlanması tespit edilmeli ve kurulum sağlanmalıdır. Çanak anten montaj aşamasının bitmesi ile antenin diğer uydu elemanları ile birleşimi için kurulum işlemi uydu sistemi yardımcı elemanlar ile devam edilmelidir.

Sistem kablolarının çanak anten montajına eklenmesi ile geriye uydu alıcısı olan cihaz montajı ve kurulum işlemi kalmaktadır. Cihaz montajı basit bir işlem olup, kurulumu ise özellikle ilk etapta zor ve karmaşık bir işlevdir. Özellikle ilk defa uydu kullanacak dairelerde kurulumun teknik personel tarafından sağlanması daha avantajlı bir işlem olacaktır.

Uydu Anten Kurulumunda Öncelikli İşlemler

Uydu anten kurulumunun gerçekleşmesi için birtakım öncelikli işlemlerin gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu işlemler montaj işlemleri olup, sistem elemanlarının birleşiminin sağlanması ve montaj işlemi sonlanmaktadır. Montaj işleminden sonra geriye uydu anten kurulumu aşaması gelmektedir. Kurulumun yapılması ile uydu alıcısı çalışmış olacak ve işlemler tamamı ile sonlanmış olacaktır.

Bütün bu hususları yerine tabiki eksiksiz olarak getirdikten sonra asıl mesele ne biliyor musunuz ? asıl mesele uydu kurulumu yaptırdıktan sonra ödeme fiyatı eğer düşük fiyatlı ise bilmeniz gerekir ki 1 yıl aradan geçmeden uydu alıcısı olsun isterse çanak anteninizin yön kayması olsun, veyahut merkezi uydu santrali kurdurdunuz ise herhangi birinde bozulmalar olacaktır. Kısa vadede uygun fiyatlı çanak anten kurulumu yaptırsanız ve karlı olduğunuzu düşünseniz bile kısa süreli sorunlar sizlere daha pahalıya mal olacak ve üstelik sizleri bu durum sinir küpü edecektir.

Gelin sizler de hem kaliteli malzemeler ile montaj ve kurulumunuzu yapan firmamızla tanışın kalitemizi anlatmamıza fırsat tanıyın göreceksiniz ki en doğru karar ile bizlere yaptırdığınız sistemler sizleri uzun yıllar soluksuz şekilde çalışacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.