Çanak Anten Montajı

Çanak Anten Montajı

Çanak antenler günümüzde hayatımızın bir parçası olmuştur. Çanak antenleri genelde uydu yayını için kullansak da bazen iletişim içinde kullanmaktayız. Çanak antenler kullanılabilir hale gelmesi için öncelikle montaj yapılıp ardından ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Çanak anten montajı işleminden önce çanak antenin kurulacağı yeri belirlemeniz gerekmektedir. Çanak antenler diğer elektronik aletlerden etkilenebildiği için herhangi bir elektronik aygıtın yanına kurulmamalıdır.

ÇANAK ATEN MONTAJ İŞLEMLERİNİZDE KAPI KAPI DOLAŞMANIZA GEREK KALMAKSIZIN TEKNİK34 SİZLERE GARANTİLİ KURULUM VE MONTAJ İŞLEMİ SUNMAKTADIR.

Çanak anten için genelde çatılara ya da balkonlara kurulmaktadır. Çatıda fazla rüzgar olabileceği için ve bu rüzgar çanak antene zarar verme ihtimali olduğu için balkonlar en iyi seçenek olmaktadır. Çanak anten montajı anteniniz kurulumu ile aynı diyebiliriz. Bu montajı kendinizin yapması biraz zor olduğu için servis çağırabilirsiniz.

Çanak Anten Montaj Nasıl Yapılır?

Çanak antenler birkaç ekipmanın birleşmesi sonucunda oluşmaktadır. Çanak antenlerin montaj işlemini yapmak için bazı elektronik alete ihtiyaç duyulmaktadır. Montaj işlemi için bir adet matkaba ihtiyaç vardır. Çünkü bu matkap ile çanak antenin L direğini yere sabitlememiz gerekmektedir. Çanak antenin L direği çok önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Bu direk sayesinde rüzgar gibi etkenlere karşı çanak antenin uçmasını engellemektedir.

Çanak anten montajıişlemindeöncelikle L direğini yere sabitleme işlemi ile başlamalısınız. Daha sonra ise çanak anteni bu direk ile vidalar sayesinde birleştirmelisiniz. Son olarak ise sadece çanak antenin ayarlarını yapmak lazımdır. Çanak antenin ayarları yaptıktan sonra çanak anten montaj ayarı bitmiştir. Siz bu işlemler ile uğraşmak istemiyorsanız servisimize ulaşabilir ve yardım alabilirsiniz.

Çanak montajı o kadar zor bir iştir ki bu durumu gözardı etmemekte fayda vardır. Çünkü birtakım uyducu diye geçinen kişiler elinde tornavida ben televizyon servisi hizmeti veriyorum diye ortalıkta gezmekte. Fakat kurmuş oldukları çanak anten montajı en ufak rüzgarlı havada allaha emanet olarak uçmakta veya hemen yörüngesi değişerek sorun haline gelmektedir.

Çanak anten montajı yaparken kullanılacak malzemelerde önem taşımaktadır çanak anten montajları zemine ve duavarlara faklı aparatlarla montaj edilmelidir. Bu çok önemli bir husus olduğunu unutmayın. Başka bir husus ise düz zemine montaj edilecek çanak antenlere plastik dubel ve montaj vidası yeterlidir. Duvar ve balkon demirlerine monte edilecek çanak antenlere rot tijler ve kelepçe gibi montaj aparatları kullanılarak yapılmasında fayda vardır. Eğer montaj esnasında bu tip kuralları es geçerek işlem yaparsanız daha sonraki zamanlarda en ufak şiddetli rüzgarlardan etkilenirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.