Dijital Uydu Alıcısı Kurulumu

Dijital Uydu Alıcısı Kurulumu

Türksat uydularının değişimi ile kanalların uydu alıcısına ulaşarak yayın yapmaları için uydu alıcı cihazından kurulumun yapılması gerekmektedir. Bu etapta uzaya son gönderilen uydunun Türksat 4 A olduğunu varsaymamız durumunda bu uydu alıcının hizmet verebilmesi için dijital uydu alıcısı kurulumu yapılması gerekmektedir.

Kanalların yerinin değişmesi sadece yeni bir uydunun uzaya gönderilmesi ile sağlanmaz. Zaman zaman Türksat uydusu çalışma prensibinde değişiklik meydana gelmektedir. Bu değişikliklere uyum sağlanması için uydu kurulumu yapılması gerekir.

Kanal Frekans Değişimi İçin Uydu Kurulumu

Türksat 4A uydu alıcısına uyum sağlamak adına yapacağınız dijital uydu alıcısı kurulumu için kanal frekans ayarlarını yapmalısınız. Kurulum yapmakta zorlananlar için vereceğimiz aşamaları uygulamaları kolaylıkla kurulumun tamamlanmasını sağlayacaktır. İlk olarak bilmeniz gereken aşama televizyon ve radyo kanal ayarlaması için tek tek el ile frekans değişikliği yapmanız gerekmemektedir. Dijital uydu alıcısı kurulumu sayesinde cihaz bunu kendisi otomatik yapacaktır. Ancak otomatik işlemin gerçekleşmesi için bazı kriterleri yerine getirmelisiniz. Cihazınızdan kumanda ile Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, Network Search başlığını seçerek buradan kanal arama seçimine tıklayarak kurulumun bitmesini beklemek yeterli olacaktır. Bu sayede kurulum otomatik olarak gerçekleşecektir.

Ancak uydu kurulumunda belirtmemiz gereken bir aşama bulunmaktadır ki o da dijital olmayan cihazlarda kurulum direk olarak bu şekilde sağlanmayacağıdır. Bu durumda yapmanız gereken tek şey manuel şekilde kurulumu yapmanız olacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.