Duvara Monte Led TV

Duvara Monte Led TV

Teknolojinin sürekli gelişim ve değişimine televizyonlarda katılmış durumda. Daha önceleri tüplü televizyon dediğimiz büyük ve çok yer kaplayan televizyonlar yavaş yavaş günümüze geldikçe plazma televizyonlar, LCD televizyonlar ve son olarak da duvara monte led tv adı verilen televizyonlar.

Ayrıca led televizyonların aynı zamanda plazma özelliklerinin de olması küçük boyutlu olmasını sağlayıp bulundukları yere estetik bir görüntü katmaları açısından önemlidir. Duvara monte led tv olarak da kullanabilen bu televizyonlar, tv ünitesine yerleştirilen televizyonlara göre çocuklar için daha güvenli bir ortam oluşturulmasını sağlıyor.

LED TV’nin LCD TV’lere Göre Avantajları Nelerdir?

Güç sarfiyatı konusunda daha iyi bir performansa sahip led televizyonlar lcd televizyonlara kıyasla neredeyse %40 oranında enerji tasarrufu sağlarlar. Bunun nedeni ledlerin harcadıkları güç başına daha çok ışık yayabilmeleridir. Duvara monte led tv daha fazla renk içermesi açısından da lcd televizyonlara oranla daha avantajlıdır. Milyonlarca renk üretebilen led teknolojisi televizyon ekranına yansıması gereken gerçek rengi en yakın şekilde üretmeye çalışır ve izleyiciye sunar.

Ayrıca led televizyonlar geleneksel lcd televizyonlara oranla daha incedirler ve daha az yer kaplarlar. Bu incelik 2 santimetreye kadar ulaşabilir. Lcd televizyonlara oranla çok daha gerçekçi renk üretmesi ve enerji tasarrufu özellikleri ile öne çıkan led televizyonlar, fiyat olarak geleneksel lcd televizyonlara göre 2 kata kadar daha yüksek fiyattan satılmaktadır.

 

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.