İstanbul Merkezi Uydu Sistemi

Merkezi Uydu Sistemi Kurulumu

Merkezi uydu sistemleri birkaç yıl öncesine kadar fazla yaygın değildi. Son yıllarda çıkan yasaya göre apartmanlarda görüntü kirliliğini azaltmak için merkezi uydu sistem kurmak zorunlu hale geldi. Hal böyle olunca birçok kişi yaşlar gereği merkezi uydu sistemi kurulumu yaptırmaya başladı. Sizde bu sistemin nasıl kurulduğunu öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Merkezi uydu sistemi kurulumu sonunda birçok güzel yönleri beraberinde getirmiştir.

Örneğin bir apartmanda yaşıyorsunuz ve tek başınıza uydu sistemi montajı yapıyorsunuz ve bu montaj işlemi çok gürültülü olduğu için kişiler arasında tatsızlıklar oluşabilir ancak merkezi uydu sistemi sayesinde böyle istenilmeyen durumlar yaşanmaz.

Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Kurulur?

Merkezi uydu sistemi bir, iki ya da 3 çanak antenden oluşan bir sistemdir. Merkezi uydu sistemi kurulumu çok basittir. Tekli çanak antenden oluşan sistemden sadece bir uydu çeşidinde bulunan kanallar izlenebilir. Her uydu için bir çanak anten takılmaktadır. Eğer üç adet çanak anten bulunuyorsa üçünün sinyali de bir noktada toplanır ve abonelere oradan dağıtılır. Santral adı verilen bu odak noktalarından her ayrı uydu çeşidi için ayrı kablo çekilmesi gerekmektedir. Örneğin Türksat uydusu için ayrı Hotbirt uydusu için ayrı kablo çekilmesi gerekmektedir. Merkezi uydu sistemi kurulumu için her çanağın ayrı ayarları yapılması lazımdır.

Daha sonra ise ayarlanan çanaklardan alınan sinyaller ile doya doya uydu yayınlarını izleyebilirsiniz. Firmamız hem merkezi uydu sistemi kurulumu konusunda hem de bu ürününün satışını yapmaktadır. Sizde bizim kaliteli ürün ve hizmetinizden faydalanmak istiyorsanız iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.