Merkezi Sistem Anten Ayarları

Merkezi Sistem Anten Ayarları

Merkezi sistem uydularının oluşumu ile birçok avantajda kendisi ile birlikte hayatımıza girmiştir. Özellikle izlenem kalitesinin sürekli değişmesi ve düşmesi neticesinde sorunların geride bırakılmasını sağlayan merkezi sistem anten ile son teknolojik görüntülerde izleme kalitesi hayaımıza girmiştir. Peki, merkezi sistem anten ayarları nasıl yapılır? Aslında bu ayarların yapılmasında siszn yapacağınız tek işlem kumandayı elinize alarak televizyonu açmak olacaktır.

Kurulumun ilk defa gerçekleşmesi dolayısı ile yetkili kişilerce hem mekanik hem de çalışma sistemi kurulumu yapılmaktadır. Ancak ileri dönemlerde bir sorun çıkması durumunda kurulumu yapmanız oldukça basit bir düzeydedir. Merkezi sistem uydu alıcısına sbağlı iseniz ve sistem çalışmıyor görünüyorsa menü seçeneğinden fabrika ayarlarına geri dön seçeneğini tıklamanız kanalları silmenizi sağlayacaktır. Silme işleminin tamamlanması  ile merkezi sistem anten ayarları için sonraki aşamada anten ayarları seçeneğinden Türksat uydusunu seçmeniz ve kayıt işlemini tamamlamanız gerekmektedir.

Merkezi Sistem Anten Ve Uydu Ayarları

Merkezi sistem uydu kullanımında anten ayarları ve sonrında uydu ayarlarını sağlamanız gerekmektedir. İlk olarak merkezi sistem anten ayarları yapılmalıdır. Burada mutlaka uydu seçimini doğru yapmanız gerekmektedir. Uydu seçiminin tamamanması ile ekrana birçok kod gelecek olup, bu kodları tek tek onaylamanız uydu kayıt işlemini tamamlanması anlamına gelecektir. Daha sonra uydu ayarlarına sıra gelmekte olup, menüden fabrika ayarlarına geri dön seçeneğine tıklayarak sistem fabrika ayarına dönülmesi sağlanacaktır.

Dahası için en ideal hizmeti alabileceğiniz merkezi uyducu için firmamızı aramayı unutmayın. Doğru bir sistemi ancak doğru bir uyducu ile kurabilirsiniz dedikten sonra sizleri 7/24 hizmeti kesintisiz sunan firmamızı aramaya davet ediyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.