Merkezi Uydu Sistemi

Merkezi Uydu Sistemi

Apartmanlarda kullanılan merkezi kalorifer sistemleri nasıl her yönden avantaj sağlıyorsa merkezi uydu sistemi tıpkı kalorifer sistemleri gibi fiyat, kurulum kolaylığı, tamir ve bakım kolaylığı gibi kolaylıklar sağlamaktadır. Sistemler satıcı kurumlar tarafında çeşitli paketler şeklinde satışa sunulur. Eğer alınacak sistemden memnun olunmazsa istenen çanak markası, istenen kablo makası ve özellikleri istenebilir. Ayrıca apartmana getirilecek uydu yayınları bile seçilebildiğinden tek işlemde normalde ayrı ayrı yapılacak işlemler tamamlanabilir.

Merkezi sisteme katılan dairelerin sahip olması gereken tek şey birer uydu alıcısıdır. Sistem merkezinden evlerine kadar gelen uydu kablosunu uydu alıcılarına ve uydu alıcısını da televizyonlarına bağlayarak uydu yayınlarını izlemeye başlayabilirler. Merkezi uydu sistemi çok çeşitli özelliklere sahip olabileceğinden çok farklı fiyatlara sahiptirler.

Merkezi Uydu Sistemi Fiyatları

Merkezi sistemlerin fiyatları elbette bireysel alınan sistemlere göre daha ekonomiktir. Daire sayısı, çanak markası, çanak sayısı, istenen uydu sayısı, uydu kablosu markası ve uydu kablosu uzunluğu gibi birçok değişkene bağlı olduğundan farklı sistemler için çok uçuk farklar olması normaldir.

10 daireli bir apartman için 1000 TL gibi bir ücret ödenmesi gerekirken, 50 dairelik bir apartman için 3500 TL yeterlidir. Buradan da anlaşılacağı üzere sisteme ne kadar fazla daire dahil olursa daire başına ödenmesi gereken pay azalmaktadır. İşte bu yüzden eğer apartmanınızda merkezi uydu sistemi kurulması durumu varsa dahil olmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.