Plazma TV Duvara Nasıl Monte Edilir

Plazma TV Duvara Nasıl Monte Edilir

Plazma TV’ler ince bir yapıya sahiptirler. Tüplü televizyona göre daha hafif olduğu için duvara montajlanarak izlenmesi daha uygundur. Plazma TV aldığımız zaman kutunun içerisinde duvara asmak için bize gerekli olacak aparatlar mevcut olacaktır. Bu aparatlar yardımı ile plazma TV’yi duvara montajlayarak TV keyfini doya doya yaşayabiliriz.

Plazma tv duvara nasıl monte edilir konusunda herhangi bir bilgi sahibi değilseniz yetkili bir kişiden destek alabilirsiniz. Bu konuda firmamız her zaman hizmetinizde olup, size gerekli destek ve ekipman hizmeti sunmaktadır. Bu konuda bir deneyim ve tecrübeye sahip değilseniz, bu işe hiç kalkışmamanız en doğrusu, aksi takdirde kötü sonuçlara yol açacak iş kazaları başımıza gelebilir.

Adım Adım Montaj İşlemi

Şimdi adım adım montaj işlemini anlatalım. Eğer ki plazma tv duvara nasıl monte edilir konusu hakkında bilgi edinmek isterseniz cevabı yazımızda bulabilirsiniz. İlk olarak duvara montajlanacak ekipman için yer açmamız gerekir. Bu ekipmanlar için yer açarken doğal gaz borusu, elektrik hattı gibi tehlikeli olabilecek yerlere dikkat etmemiz gerekir. Belirlediğimiz güvenli bir noktaya bu parçaları sağlam bir şekilde montajlamamız gerekmektedir. Montajladıktan sonra sağlamlığını test etmeliyiz.

Duvara montajladıktan sonra doğru yüksekliği ayarlamamız gerekir. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptığınız zaman plazma tv duvara nasıl monte edilirkonusunda artık bilgi sahibi olmuş olursunuz. Montaj işi o kadar hassas bir konudur ki eğer yanlış bir adım attığınız takdirde ya televizyonunuza zarar verirsiniz ya da duvara zarar verirsiniz. Bu yüzden eğer ustalık gibi bir tecrübeniz yok ise mutlaka montaj işlemini firmamız bünyesindeki servis elemanlarına bırakın.

6 adımda herhangi bir televizyonu montaj yapabileceğiniz maddeleri açıklayacağız.

Dikkat edilecek noktalar

Duvara delik delmeden önce, delik açmak istediğiniz yerde su ve gaz boruları ya da elektrik kabloları bulunmadığından emin olun. Neticesinde eğer delme işleminde duvar arkasında gizli bir elektrik kablosuna denk gelirse artık denilecek söz yok..! İşte bu yüzden gizli boruların ya da kabloların yerini tespit etmek için özel elektronik dedektörler mevcuttur.

  1. Doğru konumun işaretlenmesi
  2. Doğru yüksekliğin belirlenmesi
  3. Destekler ağırlığı taşıyabilir mi?
  4. Duvara uzaklık
  5. Montaj boyutunu ölçün
  6. Kabloları gizleyin

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.