Receiver Kurulumu

Receiver Kurulumu

Evet arkadaşlar bu yazımızda receiver kurulumu diğer adıyla uydu alıcısı kurulumunun nasıl yapıldığı üzerinde duracağız. Receiver yani uydu alıcısı, çanak antenden gelen sinyalleri kablo aracılığı ile televizyona aktaran cihaza denir. Receiverların çok sayıda marka ve modelleri mevcuttur.

Farklı özelliklere sahip olan receiverlerda mevcuttur. Fiyatlarına göre değişik özellikleri vardır. HDMI, bluetooth, USB girişi, 4K görüntü teknolojisi gibi özellikleri barındıran birçok receiver markası ve modeli vardır.

Farklı özellikleri olduğu gibi farklı boyutlarıda olan receiverler, insan cebine sığacak kadar küçük boyutlara sahiptir. Receiver kurulumuteknik bilgi gerektirir. Belir bir deneyim ve tecrübe sahibi olan kişiler tarafından kurulur. Bu bilgi ve deneyime sahip değilseniz, firmamızdan teknik destek talep edebilirsiniz.

Receiver Kurulum İşlemi

Receiver kurulumukolay bir işlem değildir. Öncelikle çanak anten en uygun yere montajlanır. L direği sıkılmaz. Receiverimızı TV’ye bağlarız. Çanak antenden gelen kablo receiverın arkasındaki yerine bağlanır. Recevier TV’ye yakın bir yere sabitlenir. Daha sonra TV ve receiver açılır. Gerekli frekanslar girildikten sonra sinyali yakalamak için, çanak anten yavaş yavaş hareket ettirilir. Mevcut kanallar görüntülenene kadar çanak yavaş hareketlerle oynatılır. Sinyal yakalandığı zaman çanak sabitlenir.

Daha sonra receiver kumandası ile kanallar istenildiği gibi sıralanır. İstediğiniz kanalı silebilir, taşıyabilir, favori kanallarınızı belirleyebilirsiniz. Firmamızla iletişime geçerek, receiver ve anten alımı yapabilir, kurulumu için gerekli teknik desteği talep edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.