Tek Çanak Kurulumu

Tek Çanak

Dijital uydu sistemleri ekipmanlarından olan tek çanaktek LNB, tek receiverdan oluşur. Çanak anten ve LNB kurulumları doğru bir şekilde yapıldıktan sonra receiverınıza istediğiniz kanalları kaydedebilir, istediğiniz uyduları ekleyebilirsiniz. Çanak antene, çift LNB takarak aynı evde farklı iki televizyondan faydalanabilirsiniz.Tek çanaklar ortak uydu sisteminin aksine, manuel kontrol sağlayarak kullanıcının istediği gibi kullanmasını sağlıyor. Ortak uydu sisteminde, iki veya üç çanakla bütün apartman beslenebilirken, tek çanaktek bir uydu alıcısından beslenir. Tek çanağa bir tane uydu alıcısı bağlayabilirsiniz. Daha fazla uydu alıcısı bağlamak için, çanağa fazladan LNB takmanız gerekir. Tek çanakla birden fazla uydu alıcısı çalıştıramazsınız.

Tek Çanak Kurulumu

Gerekli teçhizatları hazırladıktan sonra, önce çanak için uygun bir yer seçmelisiniz. Seçeceğiniz yer, çanağın sinyalini bozmayacak bir yer olması gerekir. Çanağın önünü kapatacak herhangi bir nesne bulunmaması gerekir. Uygun yeri belirledikten sonra, L direğini sağlam bir zemine, sağlam bir şekilde sabitlemeniz gerekir. Rüzgâra karşı, dayanıklı bir şekilde montajlamanız gerekir. Aksi takdirde, en küçük rüzgârda bile, sapmalar meydana gelebilir, bu da sinyalin düşmesine sebep olur.

Uygun ortamı sağladıktan sonra,çanağın sağlam bir şekilde montajını gerçekleştirmelisiniz.Tek çanakGenelde balkonlara veya çatılara montajlanır.Uydu alıcısına yakın bir bölgeye montajlanır. Firmamız gerekli teknik destek ve ekipman ile hizmet vermektedir. Tek çanak ihtiyaçlarınızı da firmamızla iletişime geçerek karşılayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir