Türksat Çanak Ayarı

Türksat Çanak Ayarı

Türksat çanak ayarı yapmanız için bazı adımları uygulamalısınız. Çanak anten montajı ve ayarlamalarından sonra receiver üzerinden bazı ayarlamalar yapmalısınız. Bu ayarlamalar sonucunda kalite bir yayın izleyebilirsiniz. Kumanda üzerindeki menü tuşuna basarak, kanal arama veya kanal tarama menüsü seçilir bu menüler uydunun marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir.  Kanal arama kısmı seçilir. Bu kısımda yer alan uydu tarama kısmında Türksat 42.0 E seçeneği işaretlenir.

Tarama modu olarak tüm kanalları seçtikten sonra tarama başlatılır. Türksat çanak ayarı sırasında taramanın ardından kanal menüsü otomatik güncellenir. Sizin onayınızdan sonra uydu alıcısına kanallar eklenmiş olmaktadır. Bu şekilde yapılacak taramanın, üretim sırasında uydu alıcısının hafızasına yüklenen frekans listesine göre şekilleneceği unutulmamalıdır bu yüzden eski uydu alıcının hafızasında yer alan frekans listeleri güncel olmayabileceğini unutmamak gerekir. Bahsettiğimiz tüm işlemler ve Çanak kurulum ile ilgili tüm hizmetler Teknik34 firmamız tarafından en uzman ekipler aracılığı ile siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Receiver Ayarlama İşlemi

Türksat çanak ayarı işleminden sonra receiverda da bazı ayarlamalar yapmalısınız. Şimdi bu ayarlamalar neler inceleyelim. İlk olarak manuel aramadan uydu alıcınızın türüne göre kanal ekleme, otomatik kanal ekleme seçeneğinden sonra elle arama başlıklı menü seçilmelidir. Daha sonra eklemek istediğiniz kanalın sembol oranı ve polarizasyon bilgileri eklendiği zaman, kanal uydu alıcınıza eklenir. Bu şekilde istediğiniz kanalı ekleyerek uydu alıcınıza kaydedebilirsiniz.

Güncel uydu frekans bilgilerine internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Kanal taramasını ise Türksat’ın bir parametresi olan şebeke tarama parametresini kullanarak yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için kumandanızın menü tuşuna basarak kurulum veya ayarlar kısmında yer alan arama seçeneğini işaretleyerek çıkan menüdeki uydu kısımlarını Türksat 4A olarak seçerek Türksat uydu kurulum işlemini bitirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edenmek adına faydalanabileceğiniz yazılarımıza ulaşmak için Tıklayınız

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.