Türksat Çanak Derecesi

Türksat Çanak Derecesi

Uydu sinyallerini almak için ihtiyacımız olan alış anteninin sinyal alabilmesi için çeşitli derecelere ihtiyaç vardır. Türksat çanak derecesi bulunulan bölgeye ve iklime göre farklılık gösterir. Alış antenini sabitleyeceğimiz yeri seçerken, zeminin sağlamlığına bakmalıyız. Gerekirse L direğini sabitleyeceğimiz yere beton dökerek sağlamlaştırmalıyız. L direğini sabitlemeden önce yer tespiti yapmalıyız. Yanlış yer tespiti yapıldığı takdirde sinyalde bozulmalara yol açacak iklimsel olaylarla karşılaşabiliriz.

Alış antenini, sabitleyeceğimiz yere koyarak montajlayacağımız delikleri belirlemeliyiz. Belirlediğimiz yerleri matkapla delip dübelleri oturtmalıyız. Dübelleri sağlam yerleştirmeliyiz. Bu işlem LNB ve alış anteninin sert rüzgârlardan etkilenmemesi içindir. Alış antenini yerleştirdikten sonra Türksat çanak derecesi değerlerine bakarak sağa, sola, yukarı ve aşağı hareket ettirerek sinyali bulmaya çalışırız. Tüm işlemler Teknik34 firmamızın uzman teknik personelleri tarafından sorunsuzca gerçekleştirilir.

Türksat Çanak Derecesi Değerleri

Türksat çanak değerleri bulunulan bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Yukarıdan aşağıya doğru olan harekete elevation, aşağıdan yukarıya doğru olan harekete polarization, enlem ve boylam değerlerine göre yapılan harekete azimut denir. Bulunduğumuz bölgenin değerlerini uydu yön bulma cihazları, çeşitli uygulama ve yazılımlar yardımıyla bulabiliriz. Bazı yöntemler sayesinde ise hiçbir cihaz ve uygulamaya gerek kalmadan bu değerleri bulabiliriz.

İstanbul ilçe ve mahallelerinde türksat 4a güncellemesi yapıldığında internet üzerinden ücretsiz teknik destek sağlayan ilk site olmamız nedeniyle binlerce müşteriye destek sağladığımızı da sizlere hatırlatmak istiyoruz. Bu yüzden kalitemizi bütün Türkiye’ye ispatlayan kaliteli bir firma ile çalışmak gerçekten sizlere kazanç sağlayacağını biliniz.

Bu değerleri uydu alıcımıza girdiğimiz zaman gelen sinyalleri görüntülemeye başlayabiliriz. En yüksek sinyali alana kadar alış antenimizi hareket ettirmeliyiz. En yüksek sinyale ulaştığımız zaman kanal aramayı yaparak bütün kanalları hafızaya kaydederiz. Bu yazıyı okuduktan sonra Türksat çanak derecesi konusu ile ilgili tecrübe ve deneyim edinmiş olacaksınız. Daha uzmanlık gerektiren işlerinizde veya Türksat çanak sistemleri ile ilgili tüm hizmet beklentilerinizde bizler Teknik34 oalrak sizlere hizmet sunmaya hazırız.

Bu yöntem ile Türksat 4A Otomatik ve Manuel Kanal Frekans Ayarları 2017 için geçen haftalarda nasıl ayar yapmanız gerektiği hususlarıyla aktarmıştık tekrar aşağıdaki paylaşımla sizlere sunarak katkı sağlayalım dedik.

Türksat 4A Güncel Kanal Frekans Listesi (Mart 2017)

Türksat Kurulum Frekansı

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.