TV 8.5 Güncel Frekans Bilgileri Artık Belli Oldu!

TV 8.5 Güncel Frekans Bilgileri Artık Belli Oldu! Peki TV 8.5 frekans ayarı nasıl yapılıyor işte bu sorunuzun cevabı.

Yakın zamanda bir çok yeni spor organizasyonlarını bünyesine katan tv 8,5 artık en çok izlenen kanallar arasında yerini aldı. Şimdi sizlere bu kanalı izleyebilmeniz için kısaca kurulum bilgisini ve manuel kuracaklar için ise frekans ayarlarını verelim.

Tv 8 in sahibi Acun Ilıcalı kanallarının listesine bir yenisini de ekleyerek yeni kanalı TV 8.5 ile sporseverlere önemli spor organizasyonlarını izleme fırsatı sunacak. Bir dönemler kendisi de spor spikeri olan Ilıcalı TV 8.5 kanalı ile bir hayli iddalı görünüyor.

TV 8.5 Frekans Bilgileri!

Uydu: Türksat 4A
Frekans: 12346
Symbol Oranı: 9.600
FEC: 3/4
Polarizasyon: Horizontol (Yatay)

Tv 8.5 Frekans Kurulum Ayarları

TV 8,5 HD spor kanalını izleyebilmek için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerkiyor. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa, uydu cihazınızın kurulum menüsünden ‘Frekans Ekle’ (Bazı cihazlarda ‘Transponder Ekle’, ‘Manuel Kanal Arama’ veya benzeri olabilir) menüsünü açın. ‘Uydu Adı’ kısmında ‘Türksat 4A’yı seçin. Alt kısımda bulunan ‘Frekans’ kısmına 12346 sayısını girdikten sonra ‘Polarizasyon’ kısmını ‘Horizontal Yatay’ olarak seçin. ‘Sembol’ kısmına ‘9600’ sayısını girdikten sonra ‘FEC’ değeri otomatik olarak seçilecektir. Bu değerleri seçtikten sonra aramayı başlatabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.