Uydu Anten Ayarları

Uydu Anten Ayarları

Uydu sisteminin hizmet vermesi için uydu anten ayarları istendik boyutta yapılması gerekmektedir. Uydu alıcısı cihazın kurulumunun tamamlanmasında uydu anten ayarlarının yapılması gerekmektedir. Birden fazla aşamanın gerçekleşmesi ile uydu anten kurulumu sağlanmakta olup, sistemin doğru bir şekilde çalışması gerçekleşmektedir. Kısaca yazımızda uydu anten ayarları konusundan bahsedecek olursak; anten ayarlarının yapılmasından önce uydu anten montajı işlemi bütünü ile tamamlanmalıdır.

Montaj sonrasında kurulum işlemi başlamaktadır. Uydu üzerinden hizmet alabilmek için ilk olarak cihaz üzerinden anten kaydı yapılmalı ve uydu seçim ile çanak anten kaydı uydu tarafından tanımlanmalıdır. Bu işlem cihaz üzerinde bulunan aşamaların gerçekleşmesi ile oluşmaktadır. Çanak anten kaydının yapılması ile  daha sonraki işlem hizmet alacağınız uydu arasında uygun seçimin yapılması ile olacaktır. Ülkemizde bu işlem için Türksat uyduları hizmet vermektedir. Son geliştirilen ve kullanımda bulunan Tüksat 5A uydusu seçimi ile bu aşamayı tamamlayabilirsiniz. Daha sonraki işlemde ise biraz daha detaya girilmekte olup, frekans başta olmak üzere cihaz diğer kurulum ayarlarının seçimi yapılmalıdır.

Uydu Anten Ayarlarını Kim Yapmalıdır?

Uydu sistemi kurulumunda uydu ayarlarını yapacak kişiler başlangıç aşamasında anlaşma sağladığınız teknik kurul tarafından ele alınmalıdır. Başlangıç aşamasında bulunan uydu anten ayarları kompleks bir işlem olup, bu işlem alanında uzmana personel tarafından ele alınmaktadır. Ancak kullanım sırasında oluşacak küçük problemler için uydu anten ayarlarını sizlerde ele alabilir, kolaylıkla işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bütün bu süreçleri doğru bir şekilde çözüme kavuşturmak amaçlı 7/24 çalışan firmamız bu sistemli çalışma karşılığında sizlerden sadece hak ettiği fiyatları talep etmektedir. Çünkü kullanılan malzemeler ve uydu anten ayarı için çalışan kalifiye personelimiz sizlere fazla masraf çıkarmadan sorunu çözüme kavuşturmakla meşkuldür. Bu nedenle en uygun fiyatı en iyi malzemeler karşılığında İstanbul’da sunan en iyi firmayız diyebiliriz. Firmamız sizlere bu kadar hizmeti profesyonelce verdiğini unutmayınız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.