Uydu Çanak Kurulumu

Uydu Çanak Kurulumu

İşin içine girmeyen bir kişi tarafından oldukça basit görülen uydu çanak kurulumu işlemleri, işin içine girildiğinde hiç de kolay olmadığı ve birçok detaylar üzerine çalışma gerektiği görülür. Uydu parçalarının tanınması ile birlikte en doğru montajın gerçekleşmesi mümkün bir hal alır. Aksi halde malzemelerin zarar görmesi, birbiri ile uyumsuzluğu ve sonucunda ise istenen kalitedeki görüntünün elde edilememesi gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınır.

Sadece montaj ve ayar işlemi olması sebebi iki aşamada hemen gerçekleşebilecekmiş gibi görünen uydu çanak kurulumu işlemine başlayan birçok insan ya bu iş ile baş edememekte ve kurulumun sonunu getirememekte ya da işlem tamamlandığında hiç de istediği gibi bir görüntünün TV’ye gelmediğini fark etmektedir. Teknik34 olarak, 20 yılı aşkın bir süredir hizmetlerimizi sürdürdüğümüz çanak anten kurulumu ve uydu ile ilgili tüm teknik destek hizmetlerimizi %100 müşteri memnuniyeti ile sonuçlanması garantisi ile sizlere sunuyoruz.

Çanak Kurulumunda Yön Bulma Sorunu

Hayatında uzun yıllar uydu kurulumu işlemi gerçekleştirmemiş olan kişiler tarafından en zor bölüm yayın yönünü tespit edebilmektir. Her uydunun ve her bulunan yerin kendine ait olan yön arayışı aslında çok özel bir noktayı aramaya dayanmaktadır. Bu sorun için geliştirilmiş hassas cihazlar olsa dahi sadece belirli bir bölge tespit edilebilmektedir.

Sadece o bölgenin bulunmuş olması uydu çanak kurulumu işlemi için ise yetersizdir. Tespit edilen bölgede ya çok ince ayar ile milimetrik olarak gezinmek lazım ya da uzun yıllar bu işi yapan birinin tecrübelerinden faydalanmak gerekir. Ayrıca Türksat yayınına özel noktanın belirlenmesinin ardından, acemi bir kişi için sabitleme işlemi de sabır gerektiren ayrı bir işlem sürecidir.

Merkezi uydu çanak kurulumu işlerinizde firmalar genelde fiyat verirken farklı farklı ücretler çıkarmaktadırlar. Çünkü merkezi uydu servisi santralleri konusunda firmamız müşterilerine özel tek fiyat verirken eğer site bazında çanak anten yaptıracaklarsa önceden gelip fizibilite çalışması yapıyoruz.

Görülen ölçülere göre verdiğimiz fiyatlar müşterilerimizi bu güne kadar tatmin etmiştir. Çünkü öyle bir fiyat veriyoruz ki sizler başka uyducuya bakma gerekmeksizin bizleri tercih edeceksiniz. Fiyat politikamız firmamız dışında başka yerde farklı fiyat bulamazsınız.

 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.