Uydu Tamiri

Uydu Tamiri

Türksat yayınlarının izlenebilirliği için uydu sisteminde bulunan tüm donanımların sorunsuz olarak çalışabilmesi gerekir. Uydu sisteminde mevcut olana herhangi bir donanımın arızası durumunda uydu tamiri ihtiyacınız var demektir. Uydu siteminde oluşan arızalar genellikle uydu yayın görüntüsünün ya tamamen kaybolması ve görüntülenememesi ya da karlı, kayan, gidip gelen sorunlu bir görüntünün oluşması ile anlaşılır. Böyle durumlarda bazen etken olan unsurun rüzgar, kar ve yağmur gibi olumsuz hava şartları olduğu görülür. Sonucunda hava şartlarının düzelmesi ile yayın da eski netliğine döner.

Aslında bu da bir teknik arızadır. Eğer söz konusu durum rahatsız edici boyutta ve sık sık yaşanıyorsa ya çekilen kabloda ya da aparat montaj sırasında doğru sabitlenme yapılmamasında sorun var demektir. Sorunun geçici değil kalıcı ve kesin olarak ortadan kaldırılabilmesi için uydu tamiri hizmeti almanız gerekmektedir. Teknik34 olarak bizler tüm bu sorunların çözümün en hızlı ve en ekonomik şekilde siz değerli müşterilerimize sunmaktayız

Uydu Tamiratı Nasıl Yapılır?

Uydu tamiratı yapılmadan önce sorun çok iyi analiz edilmelidir. Sorunun ortaya çıkarmış olduğu aksaklıklar göz önüne alınarak problemin, sistem dahilindeki hangi donanım sebebiyle kaynaklandığı tespit edilir.

Genellikle uydu tamiri gerektiren arızlar uydu çağındaki LNB veya diğer parçalardan, kablolarda meydana gelen hasarlardan, montaj yapılan yerlerin hasar görüp montajın sağlamlığını yitirmesinden veya uydu alıcısı yani receiver cihazının yazılımsal olarak sorunlarından kaynaklanır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.