20 Daireli Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi uydu sistemleri, daire sayısına göre değişmektedir. 20 daireli merkezi uydu sistemleri de mevcuttur. Bu sistemler genellikle site, apartman, otel, kampüs ve benzeri televizyon kullanılan yerlerde tercih edilmektedir. Burada herkesle birlikte anlaşılarak tek bir uydu sistemi yaptırmak daha avantajlı olmaktadır.

Aynı zamanda tek çanak antenin kullanılması da hem görüntü hem de maliyet açısından uygundur.

20 daireli apartmanlarda çatı veya duvarlarda 20 tane anten olması görüntü açısından hem çok kötü olmakta hem de kabloların fazla olması açısından kötüdür. 20 dairenin anlaşıp merkezi uydu sistemi yaptırması daha avantajlı olmaktadır.

Ayrı ayrı antenler yer kaplayacağına bir tane antenin olması daha avantajlıdır. Merkezi uydu sistemleri kullanım açısından da kolaydır. Aynı zamanda kurulum açısından da kolay olabilmektedir. Kablolar çok fazla olmamakta ve tek bir başlıktan ayrılan kablolar dairelere dağıtılmaktadır.

Merkezi Uydu Sistemleri Neden Tercih Edilmelidir

Merkezi uydu sistemleri apartmandaki daire sayılarına göre yaptırılabilmektedir. İstenilen daire sayısı arttıkça fiyat biraz daha düşmektedir. Apartman ya da site sakinleri anlaşarak ortak uydu kullanabilirler.

Kurulum aşamasında istenilen kanallar seçilir ve televizyondan kanallar değiştirilir. Evde televizyon keyfi yapmayı sevenlerdenseniz mutlaka uydu sistemi taktırmalısınız.

20 daireli merkezi uydu sistemi ile 20 daire faydalanmaktadır. Hem malzemelerin maliyeti hem de kurulum ücretleri 20 daire arasında bölüşülmektedir. Böylelikle daha ucuza gelmektedir.