Uydu Merkezi Sistem Fiyatları

Uydu Merkezi Sistem Fiyatları

Çok sayılı dairelerin bulunduğu binalarda tercih edilen uydu merkezi sistemleri kurulumunda kullanılan digital uydu alıcılarının kalitelerine ve sahip oldukları özelliklere göre değişim göstermektedir. Uydu merkezi sistem fiyatları değişiminde etken olan özelliklerden biri şifreli sistemdir. Şifreli sistemlere uyumlu olmayan uydu alıcıları piyasada 70 TL ile 150 TL aralığındadır.

Merkezi uydu santrali sistemleri daire sayısına göre fiyatlar ya yükselmekte ya da fiyatlar düşüş göstermektedir.

Ancak şifreli sisteme uyumlu olması beklenen uydu merkezi sistem fiyatları ve kullanılan uydu alıcının fiyat aralığı 125 TL ile 500 TL aralığında değişmektedir. Kullanılacak olan uydu sisteminin şifreli veya şifresiz olmasına göre seçim yapılabileceği gibi, uydu alıcıları (receiver) ebat ve ek donanımlarına göre ve bir de markasına göre de değişiklik göstermektedir.

Uydu Merkezi Sistem Yayınları Ücretli mi?

Özel yayın belgesine sahip olunan kanallara aboneliğin olmaması durumunda, uydu yayınlarını izlemek ve dinlemek için ücret ödenmesi gerekmez. Her ne kadar uydudan yayın yapan kanalların geneli ücretsiz olsa da uydudaki şifreli yayınlar için aynı şey söz konusu değildir. Örneğin maç yayın kanalları ve +18 yetişkin kanalları özel bir abonelik ile ek ödeme gerektirmektedir.

Bir bina içerisinde uydu yayınlarının tüm daireler tarafından izlenebilmesi ve sadece tek bir noktada kurulum yapılması çok daha ekonomik bir çözümdür. Uydu merkezi sistem fiyatları ilk kurulumda genellikle daire sayısına göre değişim göstermektedir. Çünkü çekilecek olan kablo metrajı, kullanılacak olan receiver (uydu alıcı) cihazının sayısı gibi birçok etken toplam maliyeti etkilemektedir. Bir binada 10 daire var ise Merkezi Sistem Uydu Ayarları duruma göre şekillenmektedir.

En basit deyim ile binada ne kadar çok daire var ise 10 daireye oranla fiyat daha da düşmekte, fakat eğer merkezi uydu santrali sistemine daireler extradan hd uydu alıcısı cihazı, ip tv cihazları vb. istedikleri vakit fiyatlar değişir. Bu durum bütün kullanıcıları değilde yalnızca bu tip talepleri olanları etkilemektedir. Yine uydu merkezi sistemlerde kullanılacak adaptör, kablo, lnb çeşidi, çanak anten boyut ve kalitesi gibi onlarca etken fiyatlarda artış veya azalış oluşturur.

Merkezi Uydu Santralleri Markaları

En iyi sistem ile merkezi uydu santrali kurmak için en kaliteli ürünü en avantajlı fiyatlara sunmak için müşterilerimiz bizleri aramaları gerekmektedir. Bazen bazı lokasyonlarda kurulum yaptığımız sistemler bizleri çok uğraştırmamakta, kolayca montaj ve kurulumu gerçekleşmektedir. Bu durumlarda ön fizibilite çalışması yaptığımızdan dolayı fiyatlarımız biraz daha aşağı yönlü düşmektedir.

Merkezi uydu sistemleri sayesinde çatılarda çok çanak anten kirliliğine artık son vererek hak ettiğiniz güzellikte şık görünüm kazanması ile de çatınıza, binanıza kaliteli temiz bir görünüm kazandırmış olursunuz.

Her zaman dediğimiz gibi bu sistemleri kullanan müşterilerimiz evini başka yere taşısalar bile mutlaka yeni yerlerinde de bu sistem için kiracılarla konuşarak sıfırdan sistem kurmak amaçlı harekete geçmesidir. Bu yüzden gelin sizlerde tecrübe kazanmadan başkalarının tecrübelerinden faydalanın.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir