Yapısal Kablolama Servisi:

Yapısal kablolama ile DATA, telefon, güvenlik, şebeke ve UPS elektrik sistemlerine ait kablolama alt yapısı tek bir çatı altında toplanarak, entegre ve esnek bir çalışma ortamı oluşturulur. Kablolar, data prizi,

Yapısal Kablolama
Yapısal Kablolama

data plug, patch panel, kabinet gibi pasif ekipmanlar ile oluşturulan altyapı, sağlıklı bir network, telefon, haberleşme ve güvenlik sisteminin temel unsurunu oluşturmaktadır.

Network sistemi üzerinde kritik iş uygulamaları en uzun süre kullanılabilecek şekilde, Kablolama sistemleri ile tasarlanır ve projeleri gerçekleştirilir.

Binanın tüm kontrol ve haberleşme sinyallerinin analog ve dijital olarak iletimi için yapılan tüm kablolama işlemleri, aktif ve pasif cihazları, Yapısal Kablolama sistemini oluştur.

Bina içinde enerji, data, ses, güvenlik sistemleri sinyallerinin düzgün şekilde iletimini sağlamak üzere yapılan ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan bir altyapı çalışması Yapısal Kablolama işlemidir.

Yapısal Kablolama işleminde önemli nokta en doğru projelendirilmenin yapılması ve düzgün ekipmanların kullanılmasıdır. Düzgün kurulan bir altyapı ile, kurumların bu alandaki ihtiyaçları uzun bir süre boyunca karşılanabilir.