24 Daireli Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi uydu sistemleri, apartman, site ve benzeri toplu yaşam alanlarında dijital, hd, gibi uydu yayınlarının ortak olarak kullanılmasıdır.

Burada sistem terk merkeze bağlıdır ve tüm daireler toplu olarak faydalanmaktadır. Daire sayısında göre merkezi uydu sistemleri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de 24 daireli merkezi uydu sistemleridir.

24 daireli apartmanlarda sitelerde oldukça uygun fiyata gelmektedir. Aynı zamanda düzenin olması için de tercih edilmektedir. Kablo ya da çanak anten yoğunluğu olmaz. Bu açıdan son derece rahattır.

Merkezi Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır

Merkezi uydu sistemleri, gerekli malzemelerin temini ve onların kurulumu ile yapılmaktadır. Tek merkezden çıkan kablolar dairelere ayrılmaktadır. Kullanılan cihazlar kalitelidir. Bu malzemelere bakılacak olursa, çanak anten sistemin temek elemanıdır.

Uydudan gelen sinyalleri Lnb’ye iletir. Çok çeşitli modelleri bulunmaktadır. Santral Lnb, çanak antene gelen sinyallerin uydu santraline ulaşmasını sağlar. Bunu yaparken de TV uydu kablosu vasıtasını kullanır.

Bu kablo sinyallerin taşınması görevini üstlenir. Uydu santrali gelen sinyalleri toplayarak, aynı kablo ile dairelere gitmesini sağlar. Bu sayede dairelere ayrı ayrı sinyaller yollanmış olur.

Kablo sat prize bağlanarak daireye sinyal ulaşması sağlanır. Bu sayede her dairede sat priz bulunmaktadır ve bunun devamında her daire farklı kanallar seyredebilmektedir.

24 daireli merkezi uydu sistemleri ile 24 dairenin de uyduya bağlanması sağlanmış olur.