ELEKTRİK FATURALARI NEDEN FAZLA GELİYOR

Türkiye genelinde son yıllarda yüksek gelen elektrik faturaları en cokta istanbulda yaşayanları etkiledi, Elektrik faturalarının  yüksek rakamlarda yazılmasının başlıca sebebi kayıp enerjidir yani halk dilinde kaçak elektrik diye bilinir, peki elektrik faturalarımızı nasıl düşürüz , evinizde düşük watlı  ayada A sınıfı elektrikli cihazlar kullanmanızı öneriyoruz,  elektrikçiler ev iş yeri gibi kullanım alanlarınızda led ampul,led spotlar kullanmanızı öneriyoruz

Yeni nesil uydu,çanak antenler

Yeni nesil çanak antenler geliyor

Yeni nesil çanak anten
Yeni nesil çanak anten

Şehir merkezlerindeki binalarda görüntü kirliliği yaratan uydu antenler Yeni nesil çanak antenlere bırakacak…

Türksat’ın katma değerli hizmetler kapsamında tamamladığı “Düzlemsel Anten Projesi” sonucunda, eski tip ve çanak antenleri tarihe gömecek bir teknoloji geliştirildi. Yarım metre en ve boyunda bir tablo inceliğinde olan ve kareden oluşan düzlemsel anten, binaların dış cephesine, balkon duvarlarına ya da benzeri yerlere Yeni nesil çanak anten yerleştirilebilecek.

YENİ ÇANAK ANTEN FİYATLARI UYGUN OLACAK
TÜBİTAK’tan onay alan ürünün kısa zamanda pazara sunulması hedeflenirken, fiyatının da her tüketicinin alabileceği ucuzlukta olacağı öğrenildi. Montaj kolaylığı yanında şehir estetiğine çeki düzen verecek olan antenin panelinin içinde çok sayıda mini anten bulunuyor. Mini antenler, havadaki sinyali topluyor ve merkezdeki işlemciye iletiyor. Türksat Genel Müdürü Ensar Gül, “Çalışmalar son aşamaya geldi. Tüketiciye yakın zamanda sunulmasını hedefliyoruz” dedi. TÜBİTAK’ın geliştirdiği ince ve estetik antenin görüntülerine ise ilk kez SABAH ulaştı. Mavi renkli hazırlanan prototip antenin istenen renge boyanabileceği belirtiliyor.