TAY TV Hd Yayına Geçti

TAY TV Hd Yayına Geçti

Halen D-SMART ve TÜRKSAT Uydusu üzerinden yayınları izlenmekte olan TAY TV,  30 Aralık itibariyle SD yayınlarına tamamen son verip tüm Türksat ve D-Smart yayınlarıyla birlikte HD yayına Başlamıştır.

Mevcut TAY TV yayınlarını ” TÜRKSAT Uydu Üzerinden” izleyenler içinFREKANS DEĞİŞİKLİĞİ yapılacak olup, 30 Aralık 2015 Saat 09.00 itibariyle yeni FREKANS BİLGİLERİ’nin  HD uydu alıcılarına tanımlanmış olması gerekmektedir.

taytv HD

At yarışı kanalı olarak yayın yapan TayTv  30 Aralık itibariyle SD yayına son vererek HD yayına başladı,TayTv Hd izlemek yada hd uydu alıcısı temin etmek için,www.teknik34.com Uydu servisi hizmetlerinden teknik servis talebinde buluna bilirsiniz.

TAY TV FREKANS BİLGİLERİ

Uydu                      : Türksat 4A

Frekans                : 12245 MHz

Polarizasyon      : Yatay (Horizontal)

Sembol Oranı    : 27500

FEC                        : 5/6

Modülasyon       : DVB-S2 , 8PSK

Apartmanlara Merkezi Anten Şartı Geliyor

Apartmanlara Merkezi Ortak Anten Şartı Geliyor

Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, her evin balkonunda ayrı ayrı bulunan çanak anten veya alıcıların ciddi manada görüntü kirliliği oluşturduğunu söyledi.

Çevre, ses ve görüntü kirliliğini önleyici her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduklarını ifade eden Baş, şöyle konuştu:

çanak anten

”Özellikle kentsel dönüşüm kapsamında yeni yapılacak binalarda merkezi uydu çanak anten sistemleri olacak. Mevcutlara da nasıl bir düzenleme getirebiliriz diye çalışmalar devam ediyor. Çalışmaya ilişkin tebliğ ya da yönetmelik şeklinde düzenleme yapmayı planlıyoruz. Uygulama Resmi Gazete‘de yayımladıktan sonra da herkes buna uymak zorunda. Düzenlemenin hayata geçirilmesiyle her balkonda iki tane 3 tane anten olmayacak. Bu görüntü kirliliğine izin vermeyeceğiz.”

Mehmet Baş, yaşanabilir çevre ve marka şehirler oluşturulması için sürekli çalıştıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

”İnsanlara ‘çanak anteni kaldır’ dediğiniz zaman kablolu yayın olması lazım. Kablolu yayın yoksa siz kimsenin görüntü alma hakkını engelleyemezsiniz. Zaten böyle bir şey söz konusu değil. Biz ne yapacağız. Mesela balkonlarda kötü bir görünümü bulunan, görüntü kirliliği oluşturan anteni oradan alacağız, çatıda uygun bir yere yerleştireceğiz. Özetle, çanakların binaların görünmeyen yüzlerine, mesela çatıya yerleştirilmesi için çalışma yürütüyoruz.”

Çanak Anten Basağı Balkona Çanak Anten yasak mı

canak anten catita yasak mi,balkonda çanak anten yasak mı,merkezi çanak anten konusu,canak yasasi,  çanak anten kanunu,  almanyada canak anten yasakmi,  balkonuma canak,  almanyada canak anten yasasi,  çanak anten yasak ne yapabilirim,  balkona çanak anten takılması yasak miı,  http:www.Teknik34.com Merkezi-Sistem-ve-Balkondaki-canak-Anten-Yasagi,  balkonlara antel takmak yasak mı,  Balkondaki çanak antene ceza ,  balkonda çanak kurulumu yasak mı,  canak anten takma cezasi,  canak anten balkonda,  Canak anten yasalmi,  balkon çanak anten,  çanak anten yasakmı,  çanak anten yasak mı,  balkona anten takmak,  balkona çanak anten,  merkezi canak sistemi olmayana ceza