Çanak Anten Parçaları

Çanak Anten Parçaları

Çanak antenler haberleşme cihazları arasında yer almaktadır. Bu elektronik aletler hayatımızı kolaylaştırma konusunda oldukça önemli rol oynamaktadır. Çanak antenler tek bir bütün şeklinde değildir. Belirli parçaların bir araya gelmesi ile oluşan bir yapıdır. Çanak anten parçaları 4 adet olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ilki yansıtıcı ve toplayıcı yüzeydir. Bu parça her çanak antende aynı özelliğitaşımamaktadır. Ancak çanak antenler sadece sinyal alabildiği gibi hem sinyal alıp hem sinyal veren çanak antenler de bulunmaktadır. Bu yüzden bu çanak anten parçası bu iki amaç içinde kullanılabilmektedir.

Bu çanak anten parçasının diğer adı ise reflektördür. Eğer bir yerden sadece bu parçayı almak istiyor ve adını bilmiyorsanız reflektör dediğiniz anda size istediğiniz parçayı verirler. Çanak anten parçaları arasında bulunan bir diğer parça ise anten ayağıdır. Bu parça antenin belirli bir seviyede olmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu parçalar uzunluklarına göre değişmektedir.

Çanak Anten Sistemleri Teknik34 mimarisinde olup, sistem güvenliği en üst noktada olması firmamız tarafından sağlanmıştır. Sistemlerimiz firma yetkililerimiz tarafından özel uydu alıcısı yetkileri doğrultusunda sisteme müdahale edebilir.Yapacağımız kurulum işlemlerinin ardından herhangi bir aksaklık sistemi etkilemeyecek ve sistem server ve diğer client’ları ile çalışmaya devam edecek halde olacaktır.

Çanak Anten Malzemeleri

Çanak anten parçalarının üçüncüsü ise feed parçasıdır. Bir diğer adı ise LNB olarak karşımıza çıkmaktadır. Feed İngilizce bir kelime olduğu için beslemekkelimesinin anlamı diyebiliriz. Yani bu feed parçası bir nevi uydu receiver makinasını sinyalleri ile beslemektedir. Sinyaller ilk olarak reflektör parçasına gelir daha sonra ise LNB parçasında odaklanıp toplanır ve LNB parçası ile uydu alıcısı arasında bulunan kablo sayesinde uydu yayınlarını izleyebilme olanağı sağlamaktadır.

Çanak anten parçaları arasında bulunan son parça ise feed support parçasıdır. Türkçe olarak ise destek kolları olarak bilinmektedir. Bu parçalar her çanak anten için özel üretilmiştir. Sizlerde her çeşit ürünü bünyesinde bulunduran firmamız referans olmaksızın herkese indirimli ürünlerimiz mevcuttur.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.