Çanak Anten Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çanak Anten Seti

Son zamanlarda kablolu TV ve benzeri televizyon servislerine olan ilgi artsa da hem bedava olması hem de çok geniş bir bantta fiyat ve kaliteye sahip olmaları nedeniyle çanak anten seti hala yoğun ilgi gören elektronik aletlerin başında geliyor. Set halinde satılan bu ürünlerin içerisinde çanak anten, çelik dübel, uydu kablosu, efkonnektörler, uydu alıcısı, alıcı kumandası ve LNB denilen, çanaktan alınan verinin kablo ile uyduya taşınmasını sağlayan cihaz bulunuyor.

Çanak anten seti fiyatları 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat farkı malzeme kalitesinden kaynaklı olabileceği gibi set içerisinde bulunan malzeme sayısı ile de ilgili olabilir.

Çanak Anten Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çanak anten seti alırken dikkat edilmesi gereken üç konu vardır. Bunlardan ilki set içerisinde bulunan uydu kablosu uzunluğudur. Çanağı konumlandıracağınız yere göre televizyona olan uzaklığı farklılık göstereceğinden set içerisinde bulunan uydu kablosunun sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağını belirlemeniz gerekmekte. İkinci konu ise kurulum ve montajdır. Seti satın almadan önce kurulum ve montajın satın aldığınız yerin sorumluluğunda olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Aksi takdirde ya setin kurulumunu kendiniz yaparsınız ya da montaj ve kurulum için ek ücretler ödemek zorunda kalırsınız. Üçüncü konu set içerisindeki uydunun özellikleriyle ilgili. Kanal kapasitesi, elektrik kesintisi durumunda bilgileri kaydedebilme, televizyon ekranındaki görüntüyü durdurabilme ve tüm televizyonlarla uyumlu olması gibi birçok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekiyor.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.