Merkezi Anten Kurulumu

Merkezi Anten Kurulumu

Merkezi uydu kurulumunun diğer bir ismi olan merkezi anten kurulumu, tek bir yapı yerine birçok yapının tek bi uydu sistemi ile çalışmasına olanak tanımaktadır. Merkezi uydu sistemi kurulumunda iki çeşit alternatif bulunmakta ve değerlendirilmektedir. Bu bağlamda ele alacak olursa merkezi anten kurulumu için ilk olarak en uygun seçimin hangisi olduğuna karar verilmelidir.  Merkezi uydu kurulumunda tercih edilen sistemler;

  • Headent sistemi,
  • Receiverli sistem,

Sistemlerdir. Headent merkezi sistem çoklu insan yaşamının sağlandığı merkezlerde daha sıklıkla tercih edilen bir uydu sistemi olup, tüm uydu alıcılarının merkezi kontrol alıcıya bağlanması ve buradan da çoklu sisteme aktarılmasıdır. Receiverli sistem ise headent sistemi ne benzer niteliklere sahip olmasına rağmen daha kısıtlı bir  yayın imkanı sağlayan bir sistemdir.

Merkezi Anten Kurulumu Nasıl Yapılır?

Merkezi uydu sisteminnin kurulumunun gerçekleşmesi için merkezi anten kurulumu seçimlerinden uygun tercihin yapılması gerekmektedir. Yani merkezi sistem arasında bulunan alternatiflerin seçilmesi ile  kurulum başlangıcı yapılmış olacaktır.  Merkezi sistem ile çanak anten kirliliği önlenmekte olup, tek bir kontrol mekanizması sayesinde Türksat 4A uydusuna bağlanılmaktadır. Uydu kurulumunu yetkili kişilerce uygulamakta olup, evinizde sizlerin yapacağı tek şey  cihazınızı açmak olacaktır. Ancak uydu alıcısını taııyor ise bir yetkili yardımı ile veya manuel olarak uydu kurulumunu gerçekleştirmelisiniz.

Cihazınızda fabrika ayarlarını seçerek silme işlemi başlatmalısınız. Sime işlemi tamamlandıktan sonra cihazınızda ekle menüsüne tıklamanız dolayısı ile uydu üzerinden hizmet veren tüm kanallar tek tek eklenecektir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.