Merkezi Çanak Anten Sistemi

Merkezi Çanak Anten Sistemi

Merkezi uydu sisteminin bir elemanı olan merkezi çanak sistemi tek bir çanak anten davraışında bulunan ancak birçok yapının alıcısı görevini üstelen çanak antenlerdir. Merkezi olarak kullanılan antenlerin bildiğimiz çanak anten ile pek bir farkı bulunmamaktadır. Ancak işlevi tek bir çanak antenin işlevinden kat be kat üstündür.

Bu bağlamda merkezi çanak sistemi üzerinden birçok yardımcı eleman bulunmakta olup, bu elemanlar çanak anten bağlantıları ile dairelere yayın gönderilmesini sağlamaktadır. Merkezi anak anten çoğunlukla Türksat 4A uydusu le paralel çalışmakta olup, istendiği taktirde diğer uydu alternatifler ile de çalışabilmektedir. Merkezi çanak anten tarafından yayının sağlanması için kablolar yardımı ile dairelere ulaşılmaktadır. Bu kablolar, yayın verilecek daireler mümkün olan en kısa yoldan ve yine mümkün olan en gizli yoldan ulaşmaktadır. Bu nedenle merkezi çanak anten yardımcı elemanları yapının  alt yapısı ile uyumlu şekilde döşenmektedir.

Merkezi Çanak Anten Sistemi Nasıl Döşenir?

Merkezi çanak anten sistemi döşenmesinde en uygun seçim yapılmakta olup, yapı sahipleri kararınca tespit edilen yere merkezi çanak sistemi kurulumu gerçekleşmektedir. Bu mekanda istisnai bir durum olmadığı sürece bina çatısı olmaktadır. bu bağlamda yapılan işlemlerden biri de bir adet güvenlik kamerasını bina çatsına, bir adet güvenlik kamerasını ise kontrol edilebilecek ve korunacak bir yere monte edilmektedir. Bu sayede kamera ile gerektiğinde kontrol işlemi sağlanmaktadır. Süreci detaylı inceleyen müşterilerimiz bireysel uıydu sistemindense merkezi uydu sistemini tercih etmeleri çok mantıklı gelecektir. Bu yüzden sizlerde 2017 merkezi çanak anten kurulumu için başvuracağınız nokta olan teknik34 sizlere göre.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.