Merkezi Sistem TV Kurulumu

Merkezi Sistem TV Kurulumu

Merkezi sistem anten ve uydu alıcısına sahip iseniz ve tv ayarlarını yapmak istiyorsanız birkaç işlemi gerçekleştirerek merkezi sistem tv kurulumu işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. İlk olarakk yapmanız gereken işlem anten ayarlarının tanımlamanız olacaktır. anten ayarları yapılmadan uydu ile irtibat haline geçmek olanaksızdır. Anten ayarı için televizyonunuzdan kumand aile menü seçeneğine gelmeniz ve buradan da anten ayarları seçeneğini bularak işleme başlamanız gerekmektedir. anten ayarları seçimini yaptıktan sonra seçeneklerde uydunuzu seçmelisiniz ibaresi çıkacaktır. Uydu olarak uzaya on fırlatılan uydu olab Türksat 4A uydusunu seçmelisiniz.

Unutmamalısınız ki eğer uydu seçimini doğru yapmaz iseniz cihazınız doğru bir şekilde çaloşmayacaktır. Daha sonraki işlem ise anten ayarları frekansları karşınıza gelecek olup, tamam seçeneğine basarak anten kayıt işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Geriye kalan en önemli ve basit bir işlem olan merkezi sistem tv kurulumu işleminde menüye basarak kanal ekle seçeneği ile tv kurulumunuz gerçekleşmiş olacaktır.

Merkezi Sistem Uydu Alıcısı İle Kanal Ekleme

Merkezi sistem uydu alıcısını tipik bir uydu sistemi gibi çalışmaktadır. Yapmanız gerekn işlemler basit ve kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Kısaca merkezi uydu sistemi kurulumu aşaması için uydu alıcısı ile bağlantı kurmalıdır. Uydu alıcısı ile bağlantının sağlanması ile televizyonunuzdan menü seçeneğinden uydu seçimini yaparak daha sonra kanal ekle seçimini seçerek kanalların bir bir yüklenmesi sağlanacaktır.

Her uyducu biz merkezi uydu sistemi yapıyoruz diyebilmesi muhakkaktır fakat bu işi en iyi şekilde kabloların döşenmesinden çalışır vaziyette teslim edilmesine kadar en ince ayrıntısını düşünmekte olan firmamız sektörün lideri konumundadır. Bu da özellikle merkezi sistem santrallerin televizyon için kurulmasında bütün İstanbul ilçelerine profesyonelce hizmet sunuyoruz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.