Merkezi Sistem Uydu Ayarları

Merkezi Sistem Uydu Ayarları

Uydu ayarları bazen çeşitli sebeplerden ötürü bozulabilmektedir. Bu ayarların bozulmasında genelde hava şartları etkili olmaktadır. Rüzgarlı havalarda çanak anten yerinden oynanabilmektedir. Bu yüzden de ayarlarda değişim olmaktadır. Uydu sistemlerinden biri de merkezi sistem uydu sistemleridir.

Merkezi sistem uydu ayarları işlemini ilk kez böyle bir sistem ile karşılaşıyorsanız çok garipseye bilirsiniz. Aslında normal tek çanak anten ayarları ile merkezi sistem uydu ayarları arasında çok bir farklılık yoktur. Sadece merkezi sistem uydu ayarlama işi biraz daha fazla zaman almaktadır. Ayrıca merkezi sistem uydu parçaları biraz daha fazladır.

Merkezi Sistem Uydu Ayarları İşlemi

Merkezi sistem uydu ayarları işlemi için öncelikle çanak antenin sinyal alacağı güzel bir ortam seçilmelidir. Öncelikle birçok kişi bu sistemden faydalanacaksa sadece bir kişinin televizyonuna göre ayar yapılması yeterli olacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir hususta herkesin kullandığı uydu adının aynı olmasıdır.

Örneğin bir apartmanda herkes Türksat 4a yayınları için bu sistemi istiyorsa tek bir televizyona göre ayar yapılması yeterli olacaktır ancak Bazı kişiler başka bir uydu sistemine ait örneğin Hotbirt uydu yayınlarını izlemek isterse bu ayarları iki uydunun ayarlarına göre yapmak gerekir. Mesela Türksat için ayrı bir yön ve koordinat Hotbirt için ayrı bir yön ve koordinat bulunmaktadır. Bu yüzden iki uydunun ortak sinyal alanlarını Merkezi sistem uydu ayarları işlemi için doğru ayarlarsanız herkes istediği uydu sisteminin yayınını rahatlıkla izleyebilir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.