Türksat 4A-5A Uydu Çanak Ayarlama

Türksat Uydu Çanak Ayarlama

Türksat uydu çanak ayarlama konusuna değinmeden önce bu konuda gerekli tecrübe ve bilgi sahibi değilseniz bu konuda yeterli bilgi ve donanıma sahip kişilerden yardım talep etmelisiniz. Firmamız bu konuda her türlü desteği müşterilerine vermektedir. Türksat çanak ayarlama işlemi basit bir işlem olmadığı gibi hassas ve ince ayarlamaları yapmak teknik bilgi gerektiren bir iştir. Bu iş için gerekli ekipman desteği sağlanmalıdır. Türksat uydu sinyallerini uydu alıcısı, alış anteni yolu ile alabilirsiniz. Türkiye’de bütün uydular güney yönüne dönüktür. Sinyalleri güney yönüne döndürülerek alabilirler.

Türksat Çanak Kurulumu

Türksat uydu çanak ayarlama işlemine başlamadan önce bütün ekipmanları tamamlamalısınız. Alış anteni, uydu alıcısı ve anten kabloları bu ekipmanlardandır. Alış antenini güney doğrultulu montajlayarak sinyal kalitesini ve düzeyini kontrol edip montajı tamamlamalısınız. LNB ayarlarını da yapıp LNB kablosunu uydu alıcısına bağlamalısınız. Bağladıktan sonra televizyonu ve uydu alıcısını açarak sinyal seviyesini kontrol etmelisiniz. Sinyal seviyesi düşükse alış antenini hareket ettirerek en yüksel sinyal seviyesini yakalamaya çalışmalısınız. En yüksek sinyal seviyesini yakaladığınız zaman alış antenini sabitlemelisiniz.

Kanal arama kısmına gelerek Türksat kurulum frekanslarını girerek kanal taramasını başlatabilirsiniz. Kanallar listelenerek uydu alıcısının hafızasına kaydedilir. Kanalları istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Türksat uydu çanak ayarlama konusunda gerekli bilgiye sahip değilseniz firmamızdan teknik destek talep edebilirsiniz. Teknik34 ekibi olarak yalnızca Türksat uydusu değil birçok uydunun ayarlarını hızlı ve kaliteli bir şekilde yapabiliriz. Bu konuda kendimize güvenmemizin nedeni ise kurulduğumuz ilk günden beri %100 müşteri memnuniyetini kazanmamızdır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.