Türksat Kurulum Frekansı

Türksat Kurulum Frekansı

Evet bugün Türksat kurulum frekansı konusuna değineceğiz. Uzaya gönderilen Türksat uyduları sayesinde uydu ve haberleşme alanında dev adımlar atılmıştır. Bu uydular sayesinde internet bağlantıları kurabilir, yerli, yabancı, yerel, ulusal kanalları ve radyoları dinleyip görüntüleyebilirsiniz.

Gerekli ekipmanlar ve araçlar sayesinde bu yayınları izleyebilirsiniz. Bu kurulumları ve ayarlamaları yapmadan önce yazımıza göz atarak bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Türksat 4A veyya Türksat 5A kurulumlarınız için doğru ustanın yanında olmak sizler için birer şans olduğunu unutmayın. Firma yetkililerimiz sizlere bu hususlarda profesyonel destek olmak adına cağrılarınızı beklemektedir.

Türksat’ın ilk uydusu olan Türksat 1A 1994 yılında fırlatılmış ve başarısız olunmuştur. Türksat 1B uydusu ise 1994 yılında başarı ile fırlatılmıştır. Daha sonra sırası ile Türksat 1C, Türksat 2A, Türksat 3A, Türksat 4A, Türksat 4B uyduları fırlatılmıştır.  Türksat 5A, Türksat 5B ve Türksat 6A uyduları ise yapım aşamasında olup ilerleyen yıllarda fırlatılacaktır.

Türksat Kurulum Frekansı İşlemi

Türksat kurulum frekansı işleminden önceuydu alıcısı ve alış anteni ayarlarını tam olarak yapmanız gerekmektedir. Bu konuda gerekli desteği firmamız sizlere sunmaktadır. Uydu alıcısı ve alış anteninin kurulumu ve ince ayarlamaları yapıldıktan sonra kumandadan menü tuşuna basıp kanal arama kısmına gelerek 12380 V, SR: 27500, FEC: ¾ değerlerini girip kanal taramasını yaparak kanal listesini uydu alıcısına kaydedebilirsiniz.

Yeni uydu güncellemeleri geldikçe bu girilen değerlerde güncellenmektedir. Manuel kanal eklemek için istediğiniz kanalın frekanslarını girip TP arama yaparak kaydedebilirsiniz. İstediğiniz kanalı silip, taşıyıp güncelleyebilir ve Türksat kurulum frekansı işlemini bitirebilirsiniz.Eğer istediğiniz verime ulaşamadığınız zaman alanında uzman olan teknik ekibimiz size kaliteli hizmet sunmayı hedeflemektedir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız kaliteli hizmeti siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Turksat güncellemelerinde merkezi uydu santralinizi firmamız tarafından güncelleme ve ayarlarını yaptırmak için randevu talep etmeyi unutmayın. Yaşanan yoğunluktan ötürü siz değerli müşterilerimize önceden randevu alması gerektiğini unutmayın.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.